Divadlo Ludus chystá premiéru pôvodnej slovenskej rozprávky Polepetko

TASR, 23. mája 2018 13:25

Ide o druhú premiéru v 48. divadelnej sezóne kreatívneho centra mladých.

Bratislava 23. mája (TASR) - Bratislavské divadlo Ludus, ktoré dočasne hrá svoje predstavenia v priestoroch Štúdia L+S, chystá nový titul. Vo štvrtok 24. mája uvedie pôvodnú slovenskú rozprávku Polepetko, ide o druhú premiéru v 48. divadelnej sezóne kreatívneho centra mladých.

Réžie rozprávky z pera Petra Stoličného, ktorú si vďaka neopakovateľnému humoru a hravým pesničkám obľúbilo už niekoľko generácií detí, sa ujal Tomáš Roháč. Autorom scénickej hudby je Igor Bázlik, pod texty piesní sa podpísal Ján Štrasser.

Polepetko popletie všetko. Alebo skoro všetko. Keď rozpráva, nikdy mu ani vlastná mať nerozumie, v lese zablúdi a všetko robí naopak. Avšak len niekto ako on, veselý, odvážny a popletený, môže prejsť cez rozum zbojníkovi Zubadlovi, zloduchovi, ktorý sa napcháva kovom a robí si chúťky aj na kráľovskú korunu. Nakoniec všetko dobre dopadne. Hlavný hrdina získa korunu späť a k tomu aj srdce kráľovskej dcéry, princeznej Pletany.

Scénografiu navrhla Barbora Gálisová, výtvarne spolupracovala Barbora Repková. Autorom svetelného dizajnu je Peter Stránsky. Na javisku účinkujú herci Emil Leeger, Andrea Kulasová, Kevin Blaško, Niko Banovský, René Sorád, Oliver Orth a Zuzana Mišovičová.

Predstavenie je určené pre divákov od troch rokov.

TASR informovala PR manažérka Divadla Ludus Daniela Kytková.

Téma TASR