Diana Mašlejová prichádza s rozprávkovu Stratený zajko v Paríži

Školský servis, 14. novembra 2017 9:46

Život plyšového zajka nemusí byť ani zďaleka taký nudný, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Diana Mašlejová prichádza s rozprávkovu Stratený zajko v Paríži Foto: Archív Diany Mašlejovej


Bratislava 14. novembra (SkolskyServis.sk) - Život plyšového zajka nemusí byť ani zďaleka taký nudný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Určite nie v novej rozprávke Stratený zajko v Paríži. V novinke spisovateľky Diany Mašlejovej spoznáte veselého a trocha bojazlivého plyšového spoločníka, ktorému sa jedného dňa otočí život naruby a prinesie mu nečakané dobrodružstvá a napínavé situácie.
Diana Mašlejová prichádza s rozprávkovu Stratený zajko v Paríži Foto: Archív Diany Mašlejovej

Rozprávka Stratený zajko v Paríži je druhou knihou spisovateľky Diany Mašlejovej určenou pre detského čitateľa. Po úspechu prvej knihy Tajný cirkus sa s malým hrdinom, ktorým je tentoraz plyšový zajko, opäť premiestňujeme do krásneho a trocha tajomného mesta Paríž. Malý čitateľ v ňom zažije veľké a nezabudnuteľné dobrodružstvo a spozná nových priateľov, s ktorými je život vždy príjemnejší a zábavnejší. „Volám sa pán Zajko a toto je môj skutočný príbeh. Keď vnímate svet očami malého plyšového zajka, všetko sa vám zdá byť veľké. Veľká je posteľ aj dvere, veľké sú ľudské uši i psie laby a okná sú priam obrovské. Neviete, čo sa za tými oknami skrýva, pretože patríte do detskej izby – zvyčajne kamsi na drevenú policu alebo na vankúš a svet za múrmi tej izby vám pripadá vzdialený, neuveriteľný, ohromný, ale aj desivý. Nikdy som nepocítil ani najmenšiu chuť opustiť dobre známu detskú postieľku. Všetko sa však zmenilo vo chvíli, keď sme sa s mojou majiteľkou, malou Jankou a jej ockom vybrali na prázdniny do Paríža.“ A práve tam sa zajko malej Janke stratil. Pohodlie a bezpečie Jankinej izbičky je zrazu fuč. Ocitol sa sám vo veľkom meste a strach sa mu vyštveral až po končeky plyšových uší.

Dobrodružstvá aj nebezpečné situácie sa valia na malého plyšového hrdinu zo všetkých strán. Únos, hrozivý potkan, podivná straka… Veru, nič príjemné pre bojazlivého zajka. No ak chce Janku nájsť, nemôže zdupkať! Novinka Stratený zajko v Paríži od Diany Mašlejovej vychádza vo vydavateľstve Albatros. O nádherné ilustrácie sa postarala slovenská výtvarníčka Adela Režná. Novú slovenskú rozprávku nájdete o všetkých dobrých kníhkupectvách a internetových obchodoch.

Diana Mašlejová (1987) - mladá slovenská spisovateľka, literárna publicistka, popularizátorka detskej literatúry a rozprávkarka. Vydala dve knihy poviedok pre dospelých (Aj o vetre, Maják), dve rozprávkové knihy pre detského čitateľa (Tajný cirkus a V modrej izbičke). V roku 2017 autorke vychádza prvá audiokniha na motívy rozprávky V modrej izbičke (vydavateľstvo Real Music House), ktorú načítal obľúbený hudobník, spisovateľ a redaktor Pišta Vandal Chrappa. Najnovšou knihou Diany Mašlejovej je rozprávka Stratený zajko v Paríži (vydavateľstvo Albatros). Diana Mašlejová je autorkou viacerých vzdelávacích projektov určených pre rozvíjanie detskej čitateľskej gramotnosti, ako literárna publicistka prispieva do mnohých slovenských médií (Rádio Devín, kultúrny magazín InBA, denník Pravda, magazín Glosolália, Medziknihami.sk, a podobne). Všetky vydané knihy Diany Mašlejovej mali pozitívne ohlasy nielen u čitateľov, ale aj u literárnych kritikov a dostali sa do výberu najlepších kníh pre deti. So svojimi detskými čitateľmi sa autorka pravidelne stretáva v knižniciach, školách a kultúrnych centrách po celom Slovensku, pozná ich sny aj problémy, rozvíja ich čitateľskú gramotnosť, pestuje s nimi vzťah k literatúre.Bližšie informácie o rozprávkovej knihe Stratený zajko v Paríži:
http://www.albatrosmedia.sk/tituly/15612237/strateny-zajko-v-parizi/

Ukážky ilustrácii od Adely Režnej:
https://www.behance.net/gallery/56512997/Strateny-Zajko-v-PariziTéma TASR