Detský folklórny súbor Kornička z Trenčína reprezentuje SR na Taiwane

TASR, 17. júla 2018 10:44

Počas dvoch týždňov absolvuje vystúpenia so svojím folklórnym programom.

Trenčín 17. júla (TASR) - Jeden z najúspešnejších detských folklórnych súborov na Slovensku, trenčianska Kornička, začína od pondelka svoje vystúpenia na ostrove Taiwan. Slováci pricestovali na medzinárodný festival Yilan International Children's Folklore and Folkgame.
FS Kornička Foto: kornicka.sk

Počas dvoch týždňov absolvujú vystúpenia so svojím folklórnym programom. Kornička je jediný súbor, ktorý Slovensko v tomto roku reprezentuje na festivale. Repertoár, ktorý mladí folkloristi z Trenčína priviezli na festival, pozostáva najmä z ľudových piesní trenčianskeho regiónu a širšieho okolia. Počas dvoch festivalových týždňov sa uskutoční aj Slovenský deň s programom Korničky a pod záštitou Martina Podstaveka, vedúceho Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu SR v Taipei.

Slovenský folklór na Taiwane reprezentuje 26 detí. O skupinu sa starajú traja vedúci a lekár. Okrem trenčianskeho súboru sa festivalu zúčastňujú tiež detské súbory z Česka, Ruska, Mexika, Turecka, Španielska, Južnej Afriky, Peru, Srí Lanky, Filipín, Kolumbie, Indonézie, Belize, Kazachstanu a Thajska.

The Yilan International Children's Folklore and Folkgame Festival patrí medzi najväčšie detské festivaly. Koná sa vždy počas letných prázdnin už od roku 1996 v meste Yilan.

Súbor Kornička vznikol v roku 1999, ročne jeho členovia absolvujú množstvo vystúpení po celej Európe. Súbor je trojnásobným laureátom celoštátnej súťaže detských folklórnych súborov.

TASR informoval Igor Tinka zo Slovenskej informačnej a marketingovej spoločnosti.

Téma TASR