Deti v nemocnici prezradili, ktoré sú ich obľúbené knihy

Školský servis, 4. októbra 2018 10:32

Knižnica pre mládež mesta Košice v jednej zo svojich pobočiek sprostredkúva výstavu kníh a leporel, ktoré rôznymi technikami vytvorili detskí pacienti.

Košice 4. októbra (SkolskyServis.sk) - V pondelok, 1. októbra 2018 Knižnica pre mládež mesta Košice sprístupnila výtvarnú výstavu na tému Moja obľúbená kniha. Výstava vznikla v rámci e-Twiningového medzinárodného projektu a v spolupráci dvoch škôl fungujúcich pri zdravotníckych zariadeniach v Košiciach a v Brne. Teraz, ako prvých, poteší práve oči návštevníkov knižnice v pobočke Nezábudka na Poľovníckej 8 v Košiciach.

Foto: Knižnica pre deti a mládež Košice


O najnovšej aktivite informuje zástupkyňa riaditeľky knižnice, Kamila Prextová. „Len v sobotu nám skončil ďalší úspešný ročník literárneho festivalu Číta celá rodina a už dnes sa tu spoločne tešíme z novej, krásnej a určite inšpiratívnej akcie akou je táto výstava.“ Návštevníci prostredníctvom nej spoznajú výtvarné práce jednotlivcov a celých kolektívov detí, ktorým často práve krásna detská kniha pomáha preklenúť neľahké obdobie strávené na nemocničnom lôžku. „Práce detí vo veku štyri až sedem rokov vznikali počas ich hospitalizácie na detských oddeleniach onkológie, neurológie, infekčného a krčného oddelenia a Kliniky detí a dorastu. Pomáhali im nielen špeciálni pedagógovia, ale aj milujúci rodičia.“ Výstavu knižnici poskytla ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení na Triede SNP 1 v Košiciach a čitateľom bude k dispozícii do 31. októbra 2018. „Prácami detí sa budú môcť ešte potešiť návštevy malých pacientov. Plánujeme ju presťahovať do Detskej fakultnej nemocnice, aby aj tam obveselila svojou pestrosťou a farebnosťou“, dodáva Monika Baluchová, zástupkyňa riaditeľky zo ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení v Košiciach, ktorá sa spolu s kolegyňou, pedagodičkou, Martinou Gazdíkovou podieľali aj na inštalácii výstavy.

Foto: Knižnica pre deti a mládež Košice


SkolskyServis.sk informovala Viera Ristvejová, Knižnica pre deti a mládež KošiceTéma TASR