Na Slovensku sa uskutoční 7. ročník Dňa objatí

Školský servis, 21. apríla 2018 8:19

Organizátori ohlásili termín 7. ročníka medzinárodného dňa objatí Hug Day 2018.

Foto:


Bratislava 21. apríla (SkolskyServis.sk) - Uskutoční sa 27. júna a po prvýkrát sa doňho môžu zapojiť aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy.

,,Dnes sme sa rozhodli otvoriť jubilejný siedmy ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ predstavuje myšlienku zakladateľ podujatia Jaroslav Dodok.

Poslaním Hug Day 2018 je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč. Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100 000 objatí.

,,Vidím, že Deň objatí má na Slovensku svoju tradíciu a obrovský význam. Minulý rok som toto podujatie prvý krát organizoval na Kysuciach a prinieslo mi to nový pohľad na život. Zamyslel som sa nad tým, čo ja robím pre svoje okolie a uvedomil som si, že chcem pomáhať ešte viac,“ hovorí teraz už celoslovenský koordinátor podujatia, Lukáš Hrošovský.

Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chcú dobrovoľníci deliť, vďačnosť chcú prejaviť svojim blízkym, na ktorých im nesmierne záleží a nádej chcú prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť.

,,Chceme pozvať všetkých mladých ľudí k tomu, aby sa zapojili do tejto celosvetovej kampane a potešili tak ľudí vôkol seba. Deň objatí sa uskutoční 27. júna a začne o desiatej hodine. Vtedy sa naši dobrovoľníci vydajú do ulíc, aby spríjemnili deň okoloidúcim,“ vysvetľuje Dodok.

Organizátori podujatia si pre tento rok pripravili niekoľko noviniek. ,,Po prvýkrát sa do našej kampane môžu zapojiť aj neziskové organizácie a priniesť tak objatie ľuďom s ktorými celý rok pracujú. Či už sú to deti, pacienti s rôznymi ochoreniami, seniori alebo ľudia bez domova,“ hovorí Lukáš Hrošovský, koordinátor podujatia.

Registrovať sa na Deň objatí môžu aj samosprávy a prejaviť tak špeciálny záujem o sociálnu problematiku vo svojom meste či vo svojom kraji. Túto príležitosť môžu využiť aj firmy v rámci svojho firemného dobrovoľníctva a podporiť tak svoju firemnú kultúru.

Deň objatí sa na Slovensku organizuje od roku 2012. Podujatie má dnes už medzinárodný charakter. Každoročne sa Hug Day koná viac ako 30 miest na Slovensku a v ďalších 20 krajinách sveta, od USA, cez Hong Kong až po Keňu. Organizátori, dobrovoľníci, organizácie, firmy a samosprávy sa môžu registrovať do 30. apríla na webstránke www.hugday.sk.Jaroslav Dodok
iniciátor a PR manažér Hug Day 2018

Téma TASR