Deň Mladých športovcov podporili aj olympionici Kohlová a Beňuš

TASR, 14. júna 2018 11:36

Viac ako 40 detí s mentálnym postihnutím vo veku do 12 rokov si v Bratislave zašportovalo v rámci Metlife Dňa Mladých športovcov Špeciálnych olympiád.

Deti prišla podporiť aj kajakárka Martina Kohlová - ambasádorka Špeciálnych olympiád Slovensko - s dcérkou Lili


Bratislava 14. júna (TASR) - Projekt ponúka unikátny systém metodiky cvičení, ktorým sa dá odhaliť, aký šport deťom s mentálnym postihnutím vyhovuje.

Cieľom podujatia je ukázať komunite, že aj oni si vedia nájsť cestu k športu a môžu v ňom dosahovať úspechy a víťazstvá. Špeciálne olympiády majú práve preto vyvinutý jedinečný systém metodiky cvičení, ktorého výsledkom je ukázať mladému športovcovi s mentálnym postihnutím, aký šport je pre neho najvhodnejší. Vo vybranom športe môžu mladí športovci potom súťažiť na súťažiach Špeciálnych olympiád nielen doma, ale aj v zahraničí.

"V Špeciálnych olympiádach vieme, že šport je emócia, ktorá nás spája. Na ihrisku sme si všetci rovní a šport je tá najkrajšia a najľahšia cesta inklúzie. Preto sa snažíme pohyb a radosť z pohybu približovať deťom už odmalička a na to nám slúži projekt Mladí športovci, ktorý realizujeme aj s pomocou spoločnosti Metlife a Slovenského futbalového zväzu," uviedla v tlačovej správe Národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Eva Gažová.

Podujatie prišli podporiť aj ambasádori Špeciálnych olympiád Slovensko. "Tieto deti sú pre mňa srdcovka. Mám pocit, že úspechy prežívajú oveľa intenzívnejšie ako ich zdraví rovesníci. Dúfam, že dnes si mnohí z nich našli svoj nový obľúbený šport, ktorému by sa mohli venovať," povedala slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová. Medzi deti zavítal spolu s manželkou Ivanou a mladším synom Tobiášom aj strieborný medailista z OH v Riu vo vodnom slalome Matej Beňuš: "Som veľmi rád, že sa naša organizácia venuje aj takouto formou, akou je Deň Mladých športovcov, deťom s mentálnym postihnutím. Je to radosť vidieť, ako sa zo športovania tešia."
Téma TASR