Debutový album Emmy Drobnej je už pokrstený a má svojich fanúšikov

Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková, 11. novembra 2017 15:54

Názov albumu je časťou textu skladby Sadie.


Bratislava 11. novembra (SkolskyServis) - Emma Drobná pokrstila svoj prvý album s názvom You should know. „Album som pripravovala 2 roky. Skoro všetky piesne vznikali v depresívnej nálade.“ povedala mladá speváčka na krste. Svoje CD pokrstila šampanským. Krstnými rodičmi boli producent Oliver Žilák, dvojica Peter Graus a Tomáš Zubák z nahrávacieho štúdia, hudobník a producent Adrián Líška a jej priateľ Štepán Urbán.
Album vznikol v nahrávacom štúdiu Creative Music House. Názov albumu je časťou textu skladby Sadie. Na CD je celkovo nahratých 12 skladieb. V albume nechýbajú ani jej 2 najväčšie hity Smile a Words. Texty ku všetkým skladbám si napísala Emma sama. „Najviac ma ku všetkému dotlačila moja mama, vďaka ktorej dnes krstím svoje CD a je mi vo všetkom oporou.“

Emma spieva vo svojich skladbách prevažne anglicky. CD obsahuje len jednu slovenskú pieseň s názvom Keby. „Stáva sa mi, že spontánne napíšem text, uložím do telefónu a zabudnem že ho mám. Medzi nimi bol aj text keby. Začala som ho spievať a tak neplánovane vznikla ďalšia pieseň do albumu. Mám k nej špeciálny vzťah.“ vysvetľuje Drobná.

Speváčka začala svoju kariéru pred dvoma rokmi. Vyhrala vtedy súťaž SuperStar. „Peter Graus a Tomáš Zubák boli moji prví producenti po SuperStar. Všetko bolo pre mňa nové a nevedela som čo od toho čakať. Chvíľu mi trvalo kým som sa uvoľnila. Náš prvý spoločný singel, na ktorom sme pracovali, bol Smile. Pamätám si, že pesnička vznikla pomerne rýchlo. Bola som prekvapená. Pri Smile som sa postupne začala učiť, že takto sa to celé deje, a takto sa robí hudba.“ povedala Emma.

Téma TASR