Cirkvi: Evanjelizačné podujatie Godzone sa predstaví v piatich mestách

TASR, 12. novembra 2018 9:15

Zhruba 300-členný tím dobrovoľníkov počas podujatí v jednotlivých mestách navštívi aj domovy dôchodcov, miestne charity či bezdomovcov.

Bratislava 12. novembra (TASR) – Desiaty ročník evanjelizačného podujatia Godzone sa začne v pondelok v Poprade, pokračovať bude v ďalších štyroch slovenských mestách. Zhruba 300-členný tím dobrovoľníkov počas podujatí v jednotlivých mestách navštívi aj domovy dôchodcov, miestne charity či bezdomovcov. TASR o tom informoval PR manažér podujatia Jaroslav Dodok.
Godzone turné 2017 - Odhodlaní zmeniť svet Foto: Godzone tour

Okrem podtatranského mesta sa podujatie uskutoční aj v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. Jeho cieľom je priniesť evanjelium moderným spôsobom, ktorý zaujme nielen mladých ľudí, ale aj rodiny či starších ľudí a privedie ich bližšie k viere. Celovečerný program sa začína v každom meste o 18. hodine so vstupom zadarmo. Minulý rok sa podujatia zúčastnilo viac ako 22.500 ľudí.

"Organizátori sa do celovečernej produkcie opäť snažili vniesť nové hudobno-tanečné prvky prepojené s divadelnou scénkou, svedectvami, spoločnou modlitbou a slovom, ktoré dotvorili videoprodukciou," uviedol Dodok. Na pódiu sa predstavia gospelové kapely Espé, Lámačské chvály, ale aj gitarista Dávid Bílek.

"Godzone tour nie je iba večerná šou plná moderných efektov, ale začína sa už ráno, keď sa jednotlivé tímy stretnú a idú pomáhať na rôzne miesta," vysvetlil Dávid Slavkovský, výkonný riaditeľ projektu Godzone, ktorý doplnil, že organizátori si uvedomujú, že je čas konať a nielen hovoriť o dobrých skutkoch. "Preto dávame svoj čas, energiu, dary a talenty do služby ľuďom, ktorí to potrebujú. Niekedy praktickú pomoc, ako upratovanie, natieranie lavičiek či prácu na verejnom priestranstve nahradí povzbudenie či úsmev v rozhovore so staršími ľuďmi v zariadení pre seniorov," doplnil.

Ďalší tím dobrovoľníkov pripravuje výchovné koncerty na základných a stredných školách, na ktorých zaznejú svedectvá, príbehy a prednášky. Dobrovoľníci budú okrem iného pomáhať aj v uliciach jednotlivých miest, kde budú ľuďom rozdávať teplý čaj a kávu.


Téma TASR