Cirkulátor opäť predstaví tvorbu mladých reklamných tvorcov

TASR, 12. decembra 2012 8:10

Medzinárodná súťaž Cirkulátor je určená študentom vysokých škôl zo Slovenska i zahraničia.

Nitra 12. decembra (TASR) - Študenti, ktorí sa venujú reklame, médiám a marketingovej komunikácii, môžu v Nitre predstaviť svoje kreatívne nápady na ôsmom ročníku medzinárodnej súťaže Cirkulátor. Určená je študentom vysokých škôl zo Slovenska i zahraničia. Konať sa bude na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre 12. decembra. „Cieľom súťaže je vytvoriť konkurenčné prostredie na úrovni katedier, verejne prezentovať prácu jednotlivých študentov a zviditeľniť katedru, školu a región, v ktorom študujú,“ informovala spoluorganizátorka súťaže Michaela Kertészová.

Foto:


Mladí tvorcovia budú zápoliť v 16 kategóriách. Je medzi nimi printová reklama, audiovizuálna reklama, tvorba loga, reklamného textu, reklamnej fotografie, multimediálnej reklamy, či alternatívnych foriem reklamy. Študenti predstavia svoje nápady aj pri tvorbe PR kampaní, marketingových výskumoch a recyklácii starých reklám. „Tohtoročnou špeciálnou kategóriou je Reklama bez hraníc. Koná sa pod záštitou jednej zo známych reklamných agentúr,“ povedala Kertészová.

Jednotlivé práce hodnotí porota, ktorá je zložená z renomovaných odborníkov z praxe. Mená víťazov sa verejnosť dozvie na slávnostnom galavečere v aule Magna UKF v Nitre. „Vyhodnotenie sa bude niesť v duchu recyklácie, a tak sa návštevníci môžu tešiť na neopakovateľné zážitky, ktoré sa začnú netradičným „recyklovateľným“ oblečením moderátorov a budú pokračovať rôznymi prekvapeniami, v rámci ktorých budú uvedení aj do tajov marketingu,“ skonštatovala Kertészová.

Cirkulátor organizuje v spolupráci s reklamnými agentúrami Katedra Masmediálnej komunikácie a reklamy Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Európska Akadémia manažmentu, marketingu a médií.
Téma TASR