Prvý zimný astrovlak dopraví po ČHŽ prázdninujúce deti do skanzenu

TASR, 18. februára 2019 8:44

Počas jarných prázdnin školákov každú stredu, 20. a 27. februára a 6. marca, si návštevníci môžu užiť magickú silu nočnej oblohy.

Čierny Balog 18. februára (TASR) – Astrovlak, ktorý mal premiéru vlani počas letných prázdnin a medzi turistami zaznamenal veľký úspech, vyrazí do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu po prvý raz na svoju zimnú jazdu. Počas jarných prázdnin školákov každú stredu, 20. a 27. februára a 6. marca, si návštevníci môžu užiť magickú silu nočnej oblohy a zažijú pozorovanie hviezd v nedotknutej prírode. TASR o tom informovala Estera Potkány, destinačná koordinátorka pre Oblastnú organizáciu cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.
Na archívnej snímke z 5. mája 2018 je Čiernohronská železnica v Čiernom Balogu. Foto: Dušan Hein

"Každú stredu počas jarných prázdnin bude na úzkokoľajke v Čiernom Balogu pripravený astrovlak. Deti spolu s rodičmi majú opäť možnosť nastúpiť do vláčika Čiernohronskej železničky (ČHŽ) a prežiť nezabudnuteľný zážitok. Čaká ich večerná jazda historickým vláčikom do skanzenu a pozorovanie nočnej oblohy astronomickými ďalekohľadmi s profesionálnym výkladom v priestoroch jednej z najstarších horárni na Slovensku. Postarajú sa o to odborníci z hvezdárne v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom," priblížila Potkány.

"Rodiny s deťmi cestovali v lete stovky kilometrov, aby mohli zažiť jedinečný výlet, preto sme sa rozhodli zorganizovať aj zimnú verziu. Nočná obloha a usporiadanie hviezd je počas zimy iné ako v lete, takže to bude opäť zážitok," dodala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.Téma TASR