Cena mladého publika 2017 ponúkne deťom filmový maratón

Školský servis, 18. apríla 2017 12:30

Dom kultúry Zrkadlový háj opäť privíta všetky deti, ktoré majú rady filmy a neboja sa o nich hovoriť.

Cena mladého publikaBratislava 18. apríla (SkolskyServis.sk) - V nedeľu 7. mája sa Bratislava už po štvrtý krát pripojí k mestám po celej Európe, v ktorých si deti volia svojho favorita ako ozajstní filmoví porotci. Navyše vďaka podujatiu Cena mladého publika zažijú mladí filmoví fanúšikovia exkluzívne premietanie filmov, ktoré sa nedostanú do slovenskej distribúcie.

Výber Európskej filmovej akadémie obsahuje aj snímku Ja ako tekvička, ktorá bola nominovaná na Oscara. Deti si budú môcť pozrieť animovaný príbeh o chlapcovi, ktorý sa vďaka priateľstvu s policajtom naučí vychádzať s rovesníkmi v detskom domove.

Vo filme Goodbye Berlin nechajú rodičia dvojicu chlapcov Maika a Tschicka počas letných prázdnin samých. Rozhodnú sa využiť svoj voľný čas čo najužitočnejšie, a tak sa vyberú na bláznivý roadtrip po vidieku mimo Berlína. Z výletu sa stane leto, na ktoré nikdy nezabudnú.

Trojicu uzatvára snímka The Girl Down Loch Änzi z prostredia Švajčiarskych hôr. Jedináčik Laura sa v osamelosti vidieckeho života dozvedá o legendách, ktoré kolujú o mieste, kde žije. Prostredníctvom nového priateľstva sa odváži na dobrodružné spoznávanie tajuplných hôr.Okrem filmového maratónu a hlasovania sa deti môžu zapájať do hier, diskusií a workshopov, ktoré si pre nich pripravili organizátori. O vydarený priebeh a zábavu sa postarajú animátori z občianskeho združenia Púpava.

Pod vedením odborníkov z audiovizuálnej oblasti sa deti dozvedia aj nové poznatky o zrode filmového diela a trendoch v súčasnej kinematografii. Aj takýmto spôsobom sa podujatie snaží zaujať budúcich slovenských filmárov a filmárky vo veku od 12 do 14 rokov.

Podujatie vyvrcholí živým online prenosom všetkých zapojených krajín s z berlínskej centrály, kde sa po zrátaní hlasov slávnostne udelí cena samotným tvorcom výhernej snímky.

Facebooková fanúšikovská stránka, informujúca o podujatiach pre mladých filmových fanúšikov a udalosť:
https://www.facebook.com/mladyfilm
https://www.facebook.com/events/681669115368052/

Viac info a registračný formulár:
https://www.mladyfilm.sk

Kontakt na organizátorov bratislavského podujatia: infovff@gmail.com

Organizátorom podujatia je občianske združenie Boiler v spolupráci s Európskou filmovou akadémiou.
Spoluorganizátorom sú Kultúrne zariadenia Petržalky. Realizáciu tohto podujatia finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, mestská časť Bratislava-Petržalka a Ars Bratislavensis.

Partneri podujatia: LUX Prize, Goetheho inštitút a Artfilm Fest Košice.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac