Čarovné ostrohy a Elán očaria Prahu, namierené majú i do Carnegie hall

Školský servis, 22. októbra 2014 11:49

Tanečná umelecká skupina Čarovné ostrohy slávi veľký úspech.

Čarovné ostrohy Foto: Čarovné ostrohyBratislava 22. októbra (SkolskyServis.sk) - Už dnes (22.10) sa predstavia Čarovné ostrohy v Prahe na koncerte legendárnej kapely Elán v rámci Elán the best of Vol. 2 tour.
Čarovné ostrohy svojim posledným predstavením Rockom krokom alebo folklór natvrdo dokázali, že sú jedineční majstri v spájaní rockovej hudby a folklórnych elementov. Zrejme aj toto bolo dôvodom prečo práve ich si vybrala skupina Elán ako svojich predskokanov. Doprevádzať ich bude kapela Juraja Zaujeca Castellans. Na budúci rok majú Ostrohy a Elán namierené spolu do Carnegie hall v New Yorku.
30 minútový tanečný program bude zhlukom toho najlepšieho, čo Čarovné ostrohy za ostatný čas vytvorili. Samozrejme nesmie chýbať ani Ich kultová choreografia nazvaná „Jackson Slovakia“ , s ktorou precestovali už takmer polovicu sveta. Členovia tanečnej skupiny sú všestranní tanečníci, ktorý sa nevyhýbajú žiadnemu štýlu a mnohí si ich iste pamätajú ako úspešných finalistov jednej z prvých talentových televíznych show. Majú rýchle nohy, nápadité, štylizované choreografie a o ich krásnych tanečniciach by Jožo Ráž iste túžil napísať novú pesničku. (ktovie, možno zaznie na koncerte?) Kúzlo ich vystúpení spočíva práve v spájaní zdanlivo nespojiteľných prvkov do jedného celku. A tak keď idete na predstavenie Čarovných ostrôh, uvidíte prehliadku folklóru, populárnej hudby, break dancu a vzdušnej akrobacie.


Tancom Jackson Slovakia vyvrátili mýtus o tom, že pop a ľudová hudba nejdú dokopy:
Zakladateľ a choreograf Peter Živner kráča s dobou a pochopil, že „ show must go on“. Ľudia 21. storočia očakávajú od tanečného predstavenia už niečo viac ako len autenticky odtancované tance predkov.


Téma TASR