Bibiana vyhlásila najkrajšie a najlepšie detské knihy jesene 2016

TASR, 10. marca 2017 14:39

Z rekordnej kolekcie kníh za uvedené obdobie, ktorú tvorilo 45 titulov z produkcie 23 vydavateľov, poroty ocenili väčší počet kníh.

Foto:Bratislava 10. marca (TASR) - Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti, a Slovenská sekcia IBBY prostredníctvom odbornej poroty ukončili hodnotenie kníh za jeseň 2016. Z rekordnej kolekcie kníh za uvedené obdobie, ktorú tvorilo 45 titulov z produkcie 23 vydavateľov, poroty ocenili väčší počet kníh.

Najkrajšie detské knihy jesene podľa rozhodnutia výtvarnej poroty sú tituly Pero Le Kvet: Chlapec s očami ako hviezdy, ilustrovala Martina Matlovičová (vydalo Artforum), Marek Vadas: Útek, ilustrovala Daniela Olejníková (OZ Brak), Peter Glocko: Šťastenko a Zlomor, ilustroval Martin Kellenberger (Daxe), Angelika Zöllnerová: Chlapec a červený dom, ilustroval Juraj Martiška (Perfekt) a tri knihy z vydavateľstva Slovart - Dušan Dušek: Pištáčik, ilustroval Juraj Balogh, Pavol Weiss: Tajomný mlyn v Karpatoch, ilustroval Jozef Gertli Danglár a Babča B. Kardošová: Traja kamoši a fakticky fantastický poklad, ilustrovala Katarína Slaninková.

Literárna porota vybrala ako najlepšie detské knihy jesene tituly Daniel Pastirčák: Rozprávka o lietajúcej Alžbetke (Artforum) a Peter Karpinský: Adela, ani to neskúšaj! (Perfekt).

Kniha Jaroslav Seifert: Mamička, ktorú preložil Ľubomír Feldek a ilustrovala Jana Kiselová-Siteková (Buvik), získala ocenenie od oboch porôt ako najkrajšia i najlepšia detská kniha jesene.

TASR informovala Eva Cíferská z oddelenia knižnej kultúry a sekretariátu Slovenskej sekcie IBBY, Bibiana.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac