Benefičný koncert Hudba bez bariér bude opäť na Liptove

TASR, 17. januára 2019 8:51

Toto benefičné podujatie sa z roka na rok teší stále väčšej popularite a obľúbenosti aj návštevnosti.



Bratislava 17. januára (TASR) - Hudobná benefícia Hudba bez bariér sa tento rok uskutoční už piatykrát. Obľúbená hudobná párty vypukne 8. marca v Liptov Aréne Tatralandia. Toto benefičné podujatie sa z roka na rok teší stále väčšej popularite a obľúbenosti aj návštevnosti. Na pódiu Hudby bez bariér sa po prvý raz predstavia aktuálna i predošlá víťazka Československej SuperStar Tereza Mašková a Emma Drobná, aj mnohé ďalšie známe tváre.

Prvýkrát sa na podujatí predstaví tiež objav šou Česko-Slovensko má talent Adéla Radimcová. Pre veľký úspech sa návštevníci rovnako ako vlani opäť môžu tešiť na vystúpenie folklórneho súboru Majerán Liptovský Hrádok. Medzi účinkujúcimi nebude chýbať spevák Martin Harich, ktorý je každoročne stabilnou súčasťou line-upu, rovnako sa predstaví aj Bekim, ktorý sa už tiež stáva jednou z dlhoročných tvárí podujatia, aj keď vlani musel zo zdravotných dôvodov svoj koncert na Hudbe bez bariér zrušiť. Návštevníci sa môžu tešiť aj na skupinu Peter Bič Project, ktorá už taktiež v minulosti na Hudbe bez bariér vystúpila. Súčasťou tohtoročného programu Hudby bez bariér bude tiež prekvapenie spod Kráľovej hole.

„Máme veľkú radosť, že naše podujatie si nachádza každý rok stále viac a viac priaznivcov. Dôkazom je okrem iného aj fakt, že pred pár dňami sa nám úplne vypredali miesta na sedenie. Stále však ostávajú v predaji vstupenky na státie,” informuje zakladateľ a organizátor podujatia Miroslav Buľovský a dodáva: „Rovnako sa tešíme, že medzi osobnosti, ktoré nás podporujú, v tomto roku pribudnú nové mená, napríklad obe posledné víťazky SuperStar, Emma Drobná a Tereza Mašková.”

„Každoročne spievam na mnohých benefíciách a veľmi rada podporím dobrú vec, ak tým niekomu pomôžem. Som rada, že tento rok do zoznamu mojich benefičných vystúpení pribudne aj Hudba bez bariér občianskeho združenia Parasport24. Teším sa na Vás,” pozýva na svoj koncert Emma Drobná.

„Na benefíciách vystupujem obzvlášť rada. Charitatívne podujatia majú celkom inú, výnimočnú atmosféru. Obzvlášť to cítim pri benefíciách, ktoré organizátori robia už niekoľko rokov, cítiť okolo nich komunitu a neskutočne silnú, pozitívnu energiu a chuť do života. Hudba bez bariér bude, myslím podobný prípad. Moji kolegovia, ktorí na nej v minulosti vystupovali, na ňu spomínajú s veľkou radosťou,“ pridáva sa Tereza Mašková.

„Začali sme jedným malým koncertom s dvoma interpretmi a dnes je Hudba bez bariér akcia, kde pravidelne tvoríme skvelý hudobný program s tými najlepšími slovenskými a už aj skvelými českými spevákmi či skupinami. Dôležité je sledovať nedostatky z predošlých akcií, poučiť sa z nich a vyberať si na spoluprácu tých správnych. Som veľmi vďačný za všetkých z realizačného tímu, lebo keď chcete robiť dobré veci, treba ich robiť s dobrými a ja ich okolo seba určite mám. S projektom Hudba bez bariér ostávame v Liptov Aréne a verím tomu, že na veľa rokov, výťažok z akcie bude opäť pomáhať tým správnym smerom a na koncerte budete vidieť aj to, ako bol použitý výťažok z poslednej Hudby bez bariér,“ doplnil Buľovský.

Organizátor podujatia Občianske združenie Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu majú občania so zdravotným postihnutím lepšiu možnosť zaradiť sa do bežného života.

Foto:


Téma TASR