B. Bystrica: V BDnR sa bude počas jarných prázdnin hrať aj tvoriť

TASR, 6. februára 2018 10:46

Každý deň, od 19. do 23. februára, ponúka divadlo deťom, ale aj ich rodičom, možnosť využiť voľný čas na predstavenie z repertoáru divadla alebo návštevu tvorivého bábkového ateliéru.

Banská Bystrica 6. februára (TASR) - V Bábkovom divadle na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici sa bude počas jarných prázdnin hrať. Každý deň, od 19. do 23. februára, ponúka divadlo deťom, ale aj ich rodičom, možnosť využiť voľný čas na predstavenie z repertoáru divadla alebo návštevu tvorivého bábkového ateliéru.
Africké rozprávky Foto: Bábkové divadlo na Rázcestí

Ako TASR informovala dramaturgička BDnR Monika Tatarková, v pondelok 19. februára o 15.00 h uvedie divadlo Bruchánikovej hru Pa a Gu. V utorok 20. februára o 15.00 h sa v bábkovom ateliéri budú vyrábať masky a odznaky. V stredu 21. februára o 10.00 h ponúkne tvorivý ateliér výrobu ponožkových bábok a o 15.00 h rodinnú púť divadlom s názvom Familiárium. Vo štvrtok 22. februára o 15.00 h sa v bábkovom ateliéri budú vyrábať prstové bábky a na druhý deň v tom istom čase zahrajú herci BDnR Indiánsku rozprávku, ktorá je súčasťou divadelnej rozprávkovej geografie.

Divadlo okrem toho počas celého mesiaca uvádza v pravidelných termínoch takmer všetky hry z repertoáru pre deti a tiež inscenácie pre dospelých.

Téma TASR