Jún v ŠVK patrí husliam a žiaci sa dozvedia, prečo si písať denník

TASR, 13. júna 2018 8:43

Všetkých, ktorí majú radi kultúru, pozýva Štátna vedecká knižnica (ŠVK) – Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici na svoje júnové podujatia, Sviatok hudby a Denník 13 a 3/4-ročného Adriana Mola.

Banská Bystrica 13. júna (TASR) – Všetkých, ktorí majú radi kultúru, pozýva Štátna vedecká knižnica (ŠVK) – Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici na svoje júnové podujatia, Sviatok hudby a Denník 13 a 3/4-ročného Adriana Mola. T
Foto: TASR

Už 14. júna o 16.00 h sa návštevníci v priestoroch expozície Múzeum – domov múz budú mať možnosť stretnúť so Slavomírom Šurinom. Rozprávanie mladého husliara a hudobníka o výrobe huslí a kráse hudby pod názvom Mojím srdcom husle sú zaznie v rámci ďalšieho z Literárnych a hudobných večerov.

V spolupráci s Kuzmányho kruhom si ŠVK 25. júna o 17.00 h pripomenie 225. výročie narodenia jedného z najznámejších slovenských spisovateľov, básnika slovanskej vzájomnosti Jána Kollára. Pri tejto príležitosti verejnosť bude mať možnosť prezrieť si výstavu zo zbierok múzea venovanú práve slávnemu autorovi. Potrvá do 28. septembra.

Ako dodala Pevčíková, knižnica ponúka všetkým základným školám možnosť bližšie sa zoznámiť s jedným z najslávnejších pisateľov denníkov – 13 a 3/4-ročným Adrianom Molom. Podujatie k populárnej knihe pre mládež sa uskutoční v Kniháriu 26. júna o 10.00 h. Žiaci sa hravým spôsobom dozvedia aj to, prečo je dobré písať si denník a ako na to.

TASR o tom informovala lektorka Jozefa Pevčíková.
Téma TASR