Vypočujte si Prdiprášok doktora Proktora na vlastné uši

Školský servis, 19. januára 2018 9:29

Vydavateľstvo SLOVART v spolupráci s Iron Libri a 582 štartuje svoju prvú sériu audiokníh titulom, ktorý svojim poslucháčom rozvibruje bránicu!

Bratislava 19. januára (SkolskyServis.sk) - Detská audiokniha Prdiprášok doktora Proktora od najväčšej hviezdy severskej krimi, autora mnohých bestsellerov pre dospelých Jo Nesbøa je totiž vtipná, a ako inak, napínavá až po poslednú vetu. Nesbø mieša v správnom pomere nebezpečenstvo, napätie, humor a inteligenciu, výsledkom čoho je strhujúci dej, ktorý dostane každého. Keďže ide o edíciu, budú k tejto audioknihe postupne pribúdať aj ďalšie tituly, nielen detské.Hlavnými hrdinami sú malí susedia, zvláštny chlapec Bule a šikovná Lisa. Spriatelia sa so svojským vynálezcom, doktorom Proktorom. Doteraz neuznaný vedec vynašiel prdiaci prášok a spočiatku nie príliš použiteľná vec sa ukáže ako ten najúžasnejší vynález na svete. Bule s Lisou vymyslia plán, ako by mohli silnejšiu verziu prášku predať NASA. Lenže hrdinom sa do cesty postavia drsní zločinci. Ich pričinením sa Bule, Lisa a doktor Proktor ocitnú vo víre nebezpečných situácií, kde im ide doslova o krk. Ktovie, ako by to dopadlo, nebyť kamarátstva, vynaliezavosti a statočnosti troch hrdinov. Text načítal herec Peter Sklár.

Okrem knihy a audioknihy vznikol podľa populárnej predlohy aj film, ktorý slovenskými kinami prebehol už dávnejšie. Aktuálnou filmovou novinkou je druhá časť zo série o Doktorovi Proktorovi, Časovaňa doktora Proktora. V nej opäť nebude núdza o bláznivé dobrodružstvá, Bule, Lisy a samozrejme doktora Proktora. Film Časovaňa doktora Proktora bude mať premiéru 25. januára počas festivalu SCANDI, ktorý organizuje Film Europe Media Company.

Téma TASR