V máji predstavia nový dokumentárny film o speváčke Amy Winehousovej

TASR, 25. apríla 2013 10:03

Amy Winehousová zomrela v roku 2011 vo veku 27 rokov na otravu alkoholom. Držiteľke Grammy sa pripisujú zásluhy na oživení záujmu o soulovú hudbu.

Londýn 25. apríla (TASR) - Nový dokumentárny film o zosnulej britskej soulovej speváčke Amy Winehousovej, ktorý bude obsahovať doteraz nezverejnené materiály, v týchto dňoch dokončujú pod vedením britsko-indického režiséra Asifa Kapadiu. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.
Britská speváčka Amy Winehousová Foto: TASR

Režisér v roku 2010 zožal úspech so svojím predchádzajúcim dokumentárnym filmom Senna, ktorý hovorí o živote a tragickej smrti brazílskeho pilota F1 Ayrtona Sennu. Dielo získalo niekoľko ocenení na prestížnych filmových festivaloch, ako aj cenu Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA).

Amy Winehousová zomrela v roku 2011 vo veku 27 rokov na otravu alkoholom. Držiteľke Grammy, ktorá sa na medzinárodnej hudobnej scéne etablovala so svojím albumom Back to Black z roku 2006, sa pripisujú zásluhy na oživení záujmu o soulovú hudbu.

"Amy bola najvýraznejším talentom svojej generácie. Všetkých zaujala tým, že komponovala a spievala od srdca," uviedol Kapadia v spoločnom vyhlásení s producentom filmu Jamesom Gayom-Reesom. "Žiaľ, podľahla neustálemu tlaku médií, celosvetovému úspechu, ako aj svojim problematickým osobným vzťahom a nebezpečnému životnému štýlu," dodali tvorcovia.

Film, ktorý zatiaľ nemá oficiálny názov, predstavia v máji na filmovom festivale vo francúzskom meste Cannes. Oznámila to distribučná spoločnosť Focus Features International.
Téma TASR