Adam Ďurica pripravuje na jar akustické turné

TASR, 28. decembra 2018 15:00

Nebude sám, na turné si pozval Simu Martausovú, Karmen Pál-Baláž a skupinu Peter Bič Project.

Bratislava 28. decembra (TASR) – Adam Ďurica pripravuje pre fanúšikov koncertné turné. Po prvý raz jeho skladby zaznejú v akustickej podobe. Nebude sám, na turné si pozval Simu Martausovú, Karmen Pál-Baláž a skupinu Peter Bič Project. Začína v Žiline 25. marca 2019, ďalšími miestami budú Lučenec (2. 4.), Zvolen (3. 4.), Nitra (4. 4.), Trenčín (5. 4.), Prešov (6. 4.) a Martin (7. 4.). TASR informovala PR manažérka Eva Sládková.

Adam Ďurica Foto: Youtube


„Vždy sa mi najviac páčili takzvané unplugged koncerty mojich obľúbených skupín, pretože skladby, ktoré som mal najradšej, na týchto koncertoch zneli úplne inak. Mali jedinečný zvuk a najmä – pri akustických koncertoch - sa v takýchto obnažených verziách skladieb dostávajú do popredia slová a melódia,“ vysvetľuje Ďurica.

Mladý hitmaker sľubuje, že každý jeden zo siedmich koncertov bude jedinečným hudobným zážitkom. Sám je zvedavý, ako jeho hity Mandolína, Neľutujem, ale aj novinky z albumu 30 zaznejú v špeciálnych úpravách.

„Na akustických koncertoch použijeme úplne nové nástroje, ktoré dávajú skladbám inú atmosféru. Práve atmosféra je totiž na akustických koncertoch vždy to unikátne. Aj tie najväčšie rockové kapely mali na unplugged koncertoch vždy veľmi príjemnú, pokojnú náladu. Veľmi sa teším na nové úpravy pesničiek, v ktorých použijeme husle, bendžo, dobro, nylonku, ukulele, ale aj rôzne perkusie,“ dodáva spevák.Na koncerty si Adam prizval známych hostí, Simu Martausovú, kapelu Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž. Navyše, všade chystá pre fanúšikov aj prekvapenia. „Pri niektorých skladbách sa rád pristavím a prezradím, ako vznikli. Veľmi sa na tieto večery teším, najviac na mojich hudobných hosti, pretože s každým z nich ma niečo spája a nie je to len hudba,“ uzatvára Ďurica. 

Spevák a skladateľ Adam Ďurica pochádza z Hlohovca. V roku 2009 získal na medzinárodnom festivale v poľskom Rzeszówe cenu Grand Prix ako absolútny víťaz. Veľký úspech mu priniesol rok 2014, keď bodovali pesničky albumu Mandolína a odvtedy patrí k najhranejším hudobníkom v slovenských rádiách.Téma TASR