Vo štvrtok štartuje III. kolo Žiackej chodeckej ligy

Lucia Kršňáková, 24. januára 2018 11:24

V prebiehajúcom XI. ročníku sa doposiaľ na štart postavilo 16 školských družstiev.

Banská Bystrica 24. januára (SkolskyServis.sk) - Organizátori ŠK BCF Dukla Banská Bystrica a VŠC Dukla Banská Bystrica privítajú aj v novom roku účastníkov a účastníčky III. kola päťkolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiackej chodeckej ligy.

foto archív ŠK BCF Dukla BB Foto: foto archív ŠK BCF Dukla BB„Súťaž odštartuje vo štvrtok 25. januára v krytej hale Športového gymnázia o 14:00 hod. kategóriou najmladších žiačok. V prebiehajúcom XI. ročníku sa doposiaľ na štart postavilo 16 školských družstiev z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Beňuša, Bacúcha, Badína, Brezna, Borského Svätého Jura, Slovenskej Ľupče a nemeckého Stendalu,“ povedala Lucia Kršňáková - tajomníčka Žiackej chodeckej ligy.

Po dvoch kolách je zatiaľ na čele ZŠ Radvanská 1 z Banskej Bystrice zo 194 bodmi. Stobodovú hranicu prekonala aj druhá v poradí ZŠ JGT Gaštanová z Banskej Bystrice zo 151 bodmi. Kryštalizujú sa aj víťazi v súťaži jednotlivcov, avšak do finále, ktoré sa uskutoční 31. mája v Parku pod Pamätníkom SNP je ešte času na nečakané zvraty dosť a nechcú nechať nič na náhodu.

„Prebiehajúci ročník je bohatý na kvalitné výkony žiakov základných škôl a oplatí sa vidieť napínavé zápolenia nasledovníkov olympijských víťazov atletickej chôdze,“ pozýva všetkých tajomníčka Kršňáková.

Hlavnými partnermi projektu sú BCF s.r.o. a Nadácia Eriky Karovej. Partnermi XI. ročníka sú Slovenský atletický zväz, ktorý prispel finančnou podporou a ŠG Banská Bystrica. Mediálnymi partnermi sú Priekopník, TV Hronka a Svet ŠPORTU.

Foto:


Erika Karová
Predsedníčka ŠK BCF Dukla BBTéma TASR