Žiaci šurianskych ZŠ si zmerali sily v súťaži Čo vieš o Šuranoch

Branislav Jakab, 5. marca 2018 15:08

Kvíz, ktorý organizovalo Mestské kultúrne stredisko v Šuranoch pri príležitosti 880.výročia prvej písomnej zmienky o meste bol určený pre žiakov šurianskych ZŠ, neskôr si zmerajú sily aj žiaci SŠ.

Šurany 5. marca (SkolskyServis.sk) - V stredu 28. februára 2018 sa v Spoločenskej hale v Šuranoch konal interaktívny zábavno-vedomostný kvíz Čo vieš o Šuranoch. O podujatí nás informovala Renáta Kozlíková, organizátorka podujatia.
Súťaž Čo vieš o Šuranoch Foto: Miroslav Klobučník

Kvíz, ktorý organizovalo Mestské kultúrne stredisko v Šuranoch pri príležitosti 880. výročia prvej písomnej zmienky o meste bol určený pre žiakov šurianskych ZŠ, neskôr si zmerajú sily aj žiaci SŠ. „Žiaci sa popasovali s otázkami z okruhov kultúra, dejiny, pamiatky a osobnosti. V zábavných medzikolách, do ktorých boli zapojení i diváci , si vyskúšali svoju zručnosť a pohotovosť.“ povedala Kozlíková. Kvíz hodnotila štvorčlenná porota v zložení Mgr. Alžbeta Klimentová, vedúca odd. školstva, kultúry, soc. vecí a zdravotníctva na Mestskom úrade, Mgr. Mária Kosorinská, editorka a scenáristka, Renáta Kozlíková, dramaturgia a tvorba programov MsKS a Mgr. Viera Flotischlerová, pracovníčka MsKS v Šuranoch. Program moderovala Lenka Klobučníková, žiačka Gymnázia v Šuranoch, ocenená v celoslovenskej súťaži Mladý moderátor.
Súťaž Čo vieš o Šuranoch Foto: Miroslav Klobučník

Program spestril novovzniknutý Šuriansky folklórny súbor pod vedením Stanislava Palica, dlhoročného člena folklórneho súboru Sľuk. Program dopĺňali žiaci zúčastnených základných škôl spevom a recitáciou. „Šurany sú mesto s bohatou históriou a tradíciami, ktoré každý rodák uchováva hlboko vo svojom srdci. Obohatenie vedomostí o vzácne poznatky o meste , v ktorom sa človek narodí, či študuje ho vedú k novým poznaniam a hlbšiemu vnímaniu života okolo neho. Práve táto myšlienka ma viedla k uskutočneniu vedomostno-zábavného kvízu pre žiakov v Šuranoch pod názvom Čo vieš o Šuranoch.“ dodala na záver organizátorka. Vedomostný kvíz bude pokračovať dňa 22.marca, kde si sily zmerajú žiaci šurianskych stredných škôl.

Výsledky:

1. miesto: Cirkevná ZŠ Žofii Bosniakovej
2. miesto: ZŠ SNP
3. mesto: ZŠ Bernolákova


Súťaž Čo vieš o Šuranoch Foto: Miroslav Klobučník

Téma TASR