Záhradníci z Malinova pozývajú na Víkend otvorených parkov a záhrad

Monika Ignácová, 28. mája 2018 11:45

SOŠ záhradnícka G. Čejku Malinovo participuje na 10. ročníku kultúrno-vzdelávacieho podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad v dňoch 1. - 3. júna 2018 po celom Slovensku, i v bratislavskom regióne.

Bratislava 28. mája (SkolskyServis.sk) - Naši študenti a pedagógovia sa stanú vašimi sprievodcami vo vybraných parkoch a záhradách v Bratislave a okolí. Okrem toho v sobotu predvedú floristické umenie v Letnej čitárni U červeného raka v Bratislave, kde návštevníkom ponúknu ukážky aranžovania. Počas víkendu vás prevedú i Františkánskou záhradou v centre Bratislavy, zároveň si tu môžete vybrať z ponuky byliniek a liečivých rastlín, pestovaniu ktorých sa niekedy venovali aj mnísi v kláštoroch.

Záhradníci z Malinova pozývajú na Víkend otvorených parkov a záhrad Foto: SOŠ Malinovo


Podujatie už tradične organizuje Národný Trust n. o. v spolupráci s mnohými partnermi a najmä s pomocou veľkého počtu dobrovoľníkov od študentov po dôchodcov.

Hlavným cieľom uvedeného podujatia je zdôrazňovať a atraktívnym spôsobom sprístupňovať jedinečné hodnoty slovenských parkov a záhrad a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany a údržby. Víkend otvorených parkov a záhrad umožňuje ľuďom spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej krajiny netradičným spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.Zoznam zapojených lokalít:
http://www.vopz.sk/zahrady-a-parky

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR