Z divadelných predstavení... výstava Henricha Mišoviča v Nitre

PaedDr.Helena Rusnáková, 18. mája 2017 12:51

V dňoch 10. - 30.mája 2017 je pre návštevníkov Galérie MLYNY sprístupnená výstava fotografií, odhaľujúcich zákulisie i svet divadelných dosiek, 13 – sezón.

Z divadelných predstavení... výstava Henricha Mišoviča v Nitre Foto: Helena RusnákováNitra 19. mája (SkolskyServis.sk) - Záujemcovia o fotografiu takto dostávajú príležitosť obdivovať výber fotografií Henricha Mišoviča z prostredia Slovenského národného divadla v Bratislave, z Divadla Andreja Bagara z Nitre, zo Starého divadla Karola Spišiaka v Nitre, z Nového divadla a Teatro Tatro.

O autorovi fotografií

Henrich Mišovič je slovenský fotograf, ktorý v súčasnosti žije a tvorí v meste Nitra. Pod umeleckou  značkou Collavino Photography sa zameriava na umeleckú, reklamnú a divadelnú fotografiu. Okrem svojho umeleckého pôsobenia je od roku 2004 zamestnaný v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako fotoreportér. V rokoch 2005 – 2007 študoval reklamnú fotografiu v Gray Card Studio v Prahe. Jeho dielo bolo prezentované na viacerých výstavách. 
V rámci výstavy s názvom Collavino – 13 sezón sa Henrich Mišovič prezentuje výberom fotografií, ktoré vznikali od roku 2004 po súčasnosť. Výber je tvorený zábermi divadelných inscenácií zo Slovenského národného divadla v Bratislave, z Divadla Anjdreja Bagara v Nitre, zo Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, z Nového divadla v Nitre a z divadelného zoskupenia Teatro Tatro. 
 
Boli sme sa pozrieť aj my a pre tých čitateľov, ktorí nemajú v týchto dňoch cestu do Nitry, prinášame pár fotozáberov z aktuálnej výstavy.

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac