Výstava Hravá technika so SPŠE Prešov

PaedDr. Lucia Ligusová Ing. Jozef Macej, 29. januára 2019 12:06

V utorok 22. januára sa v rámci výstavy Hravá technika v nákupnom centre EPERIA Shopping Mall v Prešove predstavila Stredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov.

Prešov 29. januára (SkolskyServis.sk) - Hravá technika je výstava interaktívnych exponátov a tematických stanovísk, ktoré zábavnou formou zoznamujú záujemcov s modernými technológiami.

Foto: SPŠE Prešov


Keďže téma výstava korešponduje so zameraním našej školy a ako jediná škola sme dostali pozvanie predstaviť sa na jej, radi sme sa jej zúčastnili. Návštevníci tak mali príležitosť zoznámiť sa s technickými hračkami, robotmi a rôznymi technickými zaujímavosťami. Najmenších návštevníkov pobavili humanoidní roboti NAO a Poppy svojimi pohybmi i rečou, tým starším s radosťou porozprávali zaujímavosti o škole, alebo len tak okoloidúcim zakývali a pozvali ich bližšie sa s nimi zoznámiť.

„Keďže celá výstava sa niesla v duchu interaktívnosti, pre záujemcov sme mali nachystané súťažné úlohy pomocou ktorých si mohli zvedavci vyskúšať svoj postreh i pevnú ruku. Odmenou za ich snahu bola kľúčenka vytlačená na 3D tlačiarni. Pre tých najmenších sme mali pripravené prekážkové dráhy, po ktorých uháňali diaľkovo ovládaní LEGO roboti a nezvyčajného robota „Míčkofľusa,“ ktorý vystreľoval stolnotenisové loptičky. Hlasné povzbudzovanie a nefalšovaná radosť v detských očiach boli pre nás tou najkrajšou odmenou,“ zhrnula vystúpenie našich študentov tretiačka Katka.
Foto: SPŠE Prešov

Aj takýmto spôsobom sa SPŠE snaží napĺňať svoju filozofiu vyhľadávať talenty už medzi žiakmi ZŠ. Jednou z najúspešnejších aktivít je JUNIOR akadémia, ktorá poskytuje neformálne voľnočasové vzdelávanie nad rámec povinnej školskej dochádzky v podobe kurzov – Programovateľné systémy, Programovanie, LEGO roboty, 3D tlač či Elektronika. Ďalšou sú súťaže pre žiakov 7. - 9. ročníka ZŠ v oblasti aplikovanej elektroniky - Elektronika hrou, z anglického jazyka - ELEsparks, matematiky – ELEKTROmatik, alebo v oblasti robotiky LEGObot.
Výsledky práce pedagógov a študentov prešovskej elektropriemyslovky prinášajú svoje ovocie. V hodnotení Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy sa SPŠE Prešov pravidelne umiestňuje v top trojke medzi všetkými odbornými školami na Slovensku a medzi technickými odbornými školami už niekoľko rokov sa prešovská elektropriemyslovka umiestňuje na absolútnom vrchole vzdelávacej pyramídy.

Foto: SPŠE Prešov


Foto: SPŠE Prešov


PaedDr. Lucia Ligusová
Ing. Jozef Macej

Téma TASR