Vyjde to? Či nevyjde to?!

Zuzana Hrdá a Simona Rendeková, 1. decembra 2015 11:41

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza pripravili workshop pre zainteresovaných do úspešných projektov programu Podnikanie v cestovnom ruchu JA Slovensko zaKamencom a Panské domy hornej Nitry.

Prievidza 1. decembra (SkolskyServis.sk) - V utorok 24. novembra 2015 sa v OA Prievidza konal workshop, na ktorom žiaci III.Cpredstavili svoje úspešné projekty pozvaným hosťom.

OA Prievidza Foto: OA PrievidzaPrvý projekt zaKamencom prezentovali Z.Hrdá, A. Zbiňovcová, D.Šimko - . Hlavným cieľom žiakov bolo dať do povedomia objekty, ktoré sa nachádzajú v Bystričianskej a Gepniarovej doline – pamätník SNP, stará papiereň, táborisko, lyžiarske stredisko, amfiteáter, cvičné skaly na Hrádku a chata Končitá. Zámerom bolo spojiť sily samosprávy pre realizáciu tohto projektu.


Druhý projekt Panské domy hornej Nitry predstavila S. Rendeková Projekt zamerala sa na kaštiele, hrady, zámky a kúria, ktoré sa nachádzajú v našom regióne..

OA Prievidza Foto: OA Prievidza


Na workshop prijali pozvanie starostovia obcí (Čereňany a Kamenec pod Vtáčnikom), majitelia objektov, ktoré žiaci spomenuli vo svojich prácach, zástupcovia OOCR HORNÁ NITRA-BOJNICE, odboru školstva a kultúry Trenčianskeho samosprávneho kraja, riaditeľka Hornonitrianskeho múzea Iveta Géczyová, ktorá bola aj našou konzultantkou pri oboch projektoch a samozrejme žiaci III.C, ktorí projekty realizovali, ale tiež žiaci II.B, ktorí už teraz pripravujú nové projekty.

OA Prievidza Foto: OA Prievidza


,,Samozrejme, že sme si vedomí toho, že tento projekt je veľmi veľký na to, aby sme ho zrealizovali my žiaci a za jeden rok. My sme však dali návrh a už je to len na vás, či sa rozhodnete do toho investovať a spolupracovať s nami, “ povedal Dominik predstaviteľom samospávy, ktorých sa projekt týka. „Veríme, že sa raz budeme sa rozprávať o reálnom projekte, ktorý taktiež zlepší cestovný ruch hornej Nitry.“
„Príjemne ma prekvapili pozitívne odozvy od pozvaných hostí. Vôbec som to neočakávala a som rada, že sa im projekty páčili. Bol to úžasný pocit vidieť pána starostu a všetkých dôležitých pozvaných hostí, ako ich to oslovilo,“ povedala Alexandra.

A posolstvo z TSK? „Projekty môžeme prirovnať k jednoduchej ruži. Je to na vás, či sa o ňu postaráte a bude ďalej rozkvitať alebo ju necháte bez povšimnutia a uhynie. Projekty nemajú byť len na to, aby zostali v zásuvke, ale títo žiaci na ňom tak pracovali, že by bola veľká škoda, keby ďalej nerozkvitali a nerozvíjali sa." povedal Mojmír Hloža z odboru školstva kultúry.

OA Prievidza Foto: OA Prievidza


A čo na workshop tvorcovia budúcich projektov? „ Mohli sme vidieť, že práca na projekte nie je ľahká a hlavne zbytočná. Presvedčili sme sa, že aj žiacky projekt sa dá zrealizovať. Už sa tešíme na veľtrh cestovného ruchu, ktorý bude v Bratislave 22.3,“ dodala Hela z 2.B.

Zuzana Hrdá a Simona Rendeková, III.C, Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR