Vianočná nálady Gymnázia Trebišovská 12

Petra Marčoková a Júlia Jakubeková, 31. decembra 2017 8:22

Sviatky pokoja a nič nerobenia. Ľudia nakupujú vianočné darčeky pre svojich blízkych, v rádiu vyhrávajú vianočné pesničky a v kuchyniach rozvoniavajú sladké perníčky.

Vianočná nálady Gymnázia Trebišovská 12 Foto: Petra Marčoková a Júlia Jakubeková


Košice 31. decembra (SkolskyServis.sk) - Vianočnú atmosféru sme mali aj v našej škole, Gymnáziu Trebišovská 12 v Košiciach. Len pred pár dňami, 20.12.2017 sa naša telocvičňa na pár hodín premenila na rušné trhovisko.

Žiaci z rôznych tried, od najmladších primanov po najstarších maturantov pracovali na vlastných stánkoch už od rána. Predávali najrôznejší tovar od tradičných vianočných perníčkov až po knihy. Na trhu sa objavili aj zaujímavé predmety, ktoré stáli za to. Či sa rozprávame o doma vyrobených vankúšoch alebo o vlastnoručných maľbách na dreve, každé dielo malo svoju jedinečnosť. Na trhu nechýbal ani stánoch Červeného kríža kďe ste si mohli vyskúšať prvú pomoc za symbolický príplatok.

Skoro celý deň bolo v telocvični veselo a rušno, vyhrávali vianočné pesničky a vianočnú náladu bolo cítiť vo vzduchu rovnako ako vôňu medovníkov a punču. Na vianočnú burzu sa s nadšením prišli pozrieť aj malí aj veľkí a všetci si prišli na svoje.

Učiteľom i žiakom sa najviac páčilo jedlo, výzdoba, hudba, knihy a ľudia. Napriek týmto úžasným veciam sa ľudia najmä zaľúbili do vianočnej atmosféri, ktorá vládla celé dopoludnie.

Ceny za tovar si mohla každá trieda stanoviť ako chcela. Výťažok z tejto akcie poputuje pre deti na onkologickom a hematologickom oddelení v Košiciach.

Vďaka ľudom ktorý neváhali darovať či kúpiť sme vyzbierali vyše 1100€, ktoré snaď spríjemnia chvíle tým, ktorý musia stráviť sviatky v nemocnici. Za túto akciu môžeme ďakovať najmä JA firme Alarasi a ochotným profesorom, bez ktorých by túto akciu nebolo možné zorganizovať.

Rovnako je potrebné spomenúť krásne hlasy zboru GOLDEN VOCALS, ktoré spríjemňovali ráno nádhernými vianočnými piesňami. Vstup do školy sa vďaka nim stal čarovným.Autor: Petra Marčoková a Júlia Jakubeková - žiačky Literárneho klubu GT12

Téma TASR