Via Humana v Tatrách

Adriana Ilčíková, 23. júna 2018 9:37

Blíži sa koniec školského roka. Posledné skúšania, písomky, ale aj posledné školské akcie.

Via Humana v Tatrách Foto: Via Humana


Skalica 23. júna (SkolskyServis.sk) - Po úspešnom jarnom zájazde do Budapešti čakali na našich druhákov - cestoruchárov Vysoké Tatry. Veď čo by to boli za študenti cestovného ruchu, keby si neotestovali v praxi svoje nadobudnuté vedomosti o národných parkoch, doprave, ale i ubytovacích možnostiach a službách v našich najvyšších horách, vo Vysokých Tatrách. A aby naši druháci - informatici nesedeli len pri počítačoch, pridali sa k nim.
Via Humana v Tatrách Foto: Via Humana

Aj tentokrát sme využili vlakovú dopravu, ktorú sme mali rezervovanú už takmer dva mesiace vopred a urobili sme dobre. Preplnený rýchlik plný malých žiačikov i veľkých študentov smeroval do Popradu, kde sme prestúpili na tatranské železnice a mohli spoznávať krásy Tatier. Priklonili sme sa ku klasike, a tak nemohlo chýbať Štrbské pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, Skalnaté pleso, Rainerova chata, vodopády Studeného potoka či Hrebienok.
Via Humana v Tatrách Foto: Via Humana

Ak k tomu pripočítame pekné počasie, príjemné ubytovanie a dobrú partiu, čo viac si možno priať. Posledný deň sme navštívili Tricklandiu, kde sme sa fajn zabavili a večer sme sa vrátili, možno trocha unavení, ale spokojní, domov.
Via Humana v Tatrách Foto: Via Humana

Už teraz sa tešíme na budúci rok, zasa s ďalším ročníkom cestoruchárov. A čo my, ktorí sme boli teraz v Tatrách? Nechajme sa prekvapiť zasa nejakou novinkou. Veď humanuskári vždy cestovali, cestujú aj cestovať budú.

Adriana Ilčíková

Téma TASR