Via Humana na Noci výskumníkov 2017

Ing. Adam Šeliga, 9. októbra 2017 14:44

Noc výskumníkov sa konala v priestoroch Starej tržnice, v ktorej mohli študenti navštíviť až 75 stánkov predstavujúcich vedu na Slovensku.

Via Humana na Noci výskumníkov 2017 Foto: Via HumanaSkalica 9. októbra (SkolskyServis.sk) - Dňa 29. septembra 2017 sa pod pedagogickým dozorom Mgr. Macháčkovej, Mgr. Rotha a Ing. Šeligu vybralo 31 študentov z prvého, druhého a tretieho ročníka odboru informatiky a informačných systémov Súkromnej strednej odbornej školy VIA HUMANA na Noc výskumníkov - festival vedy, ktorý sa konal v Bratislave.

Via Humana na Noci výskumníkov 2017 Foto: Via Humana


Noc výskumníkov sa konala v priestoroch Starej tržnice, v ktorej mohli študenti navštíviť až 75 stánkov predstavujúcich vedu na Slovensku. Stánky zoznamovali účastníkov o stave súčasnej vedy z oblasti matematiky, fyziky, chémie, informatiky a zdravého životného štýlu. Študenti si mohli vyskúšať mnohé experimenty na vlastnej koži – merali svoju silu v ťahu a v tlaku, skúšali si pohyb vo virtuálnej realite, pozorovali chemické reakcie, chutnali jedlý hmyz. Z oblasti informatiky sa študenti zoznámili s programovateľnými robotmi, paralelným programovaním a elektronickým spracovávaním dát.

Via Humana na Noci výskumníkov 2017 Foto: Via Humana


Študenti i pedagogický dozor hodnotí akciu za veľmi podarenú a veríme, že sa nám aj budúci rok podarí zorganizovať exkurziu na Noc výskumníkov, aby aj študenti videli, že veda smeruje vpred aj vďaka ľuďom zo Slovenska a sami môžu do nej v budúcnosti prispieť.


Ing. Adam Šeliga
Via Humana Skalica

Téma TASR