VIA HUMANA na návšteve Pixel Federation

Ing. Adam Šeliga, 8. decembra 2017 11:04

Študenti videli, ako vzniká hra od návrhu až po implementáciu.

VIA HUMANA na návšteve Pixel Federation Foto: VIA HUMANA


Skalica 8. decembra (SkolskyServis.sk) - Pixel Federation, slovenská firma, ktorá definuje 80% herného trhu v našom malom štáte. Firma Pixel Federation vznikla v roku 2007 a založili ju štyria nadšenci. Chceli robiť veci inak a to sa im podarilo. Po štyroch rokoch od vzniku začala firma sláviť svoj úspech. Dnes patrí medzi to najlepšie, čo na Slovensku v rámci vývoja hier máme. Začínajúc flash hrami pre facebook, dnes vytvárajúc mobilné hry založené na f2p princípe v počte 200 zamestnancov.
VIA HUMANA na návšteve Pixel Federation Foto: VIA HUMANA

Sme veľmi radi, že sa SSOŠ VIA HUMANA Skalica podarilo vybaviť v tejto atraktívnej IT firme exkurziu. Študenti sa pod dohľadom Mgr. Macháčkovej, Mgr. Mikulu a Ing. Šeligu dostavili do priestorov bratislavského Digital parku, v ktorom táto firma sídli. Študenti sa dozvedeli o tom, čo je pre úspešnú IT firmu dôležité – profesionálny prístup, otvorená komunikácia, načúvanie spotrebiteľom. Študenti mali možnosť uvedomiť si, že úspech nie je založený na jednotlivcoch, ale na spolupráci. Videli ako vzniká hra od návrhu až po implementáciu.
VIA HUMANA na návšteve Pixel Federation Foto: VIA HUMANA

Priestory firmy dýchali súčasnosťou. Boli moderne zariadené, poskytovali slobodu pohybu a vyjadrenia sa. Pracovníci majú k dispozícii viacero moderných kuchyniek, fitko, spoločenské miestnosti. Benefity firmy nechávali najmä pedagogický dozor v nemom úžase.
VIA HUMANA na návšteve Pixel Federation Foto: VIA HUMANA

Veríme, že sa nám pre našich študentov podarí v tejto veľmi úspešnej slovenskej firme vybaviť aj študentskú prax, aby sme im zaručili ešte úspešnejšiu budúcnosť.

Ing. Adam Šeliga

Téma TASR