Veni, vidi, vici

PaedDr. Helena Čižmárová, 7. decembra 2015 14:07

V piatok 27. novembra 2015 sa v sninskom kaštieli uskutočnil slávnostný galavečer spojený s vyhlásením výsledkov 14. ročníka medzinárodnej autorskej literárnej súťaže Gerbócova literárna Snina 2015.

Foto: PaedDr. Helena ČižmárováSnina 7. decembra (SkolskyServis.sk) - Autorská súťaž Gerbócova literárna Snina je celoslovenské podujatie s medzinárodnou účasťou. Začínajúci autori tu prezentujú svoju tvorbu v oblasti poézie, prózy a eseje. Súťaž je pomenovaná po sninskom rodákovi Jozefovi Gerbócovi, ktorý bol od študentských čias až do svojej smrti literárne činným. Pracoval ako redaktor, neskôr sa stal šéfredaktorom vydavateľstva Smena, vydavateľstva Práca, od roku 1994 bol generálnym riaditeľom sekcie umenia a knižnej kultúry na Ministerstve kultúry SR. Od roku 1997 bol generálnym riaditeľom a nakoniec knihovníkom Univerzitnej knižnice v Bratislave. Písal poéziu a prekladal z poľštiny.

Foto: PaedDr. Helena Čižmárová


Na vyhodnotení nechýbali ani Jarmila Gerbócová, manželka zosnulého autora Jozefa Gerbóca, jej syn Martin a vnuk. Vlastnú tvorbu súťažiacich kategórie A a B hodnotila prof. PhDr. Zuzana Stanislavová, literárna teoretička, kritička a vysokoškolská pedagogička, kategóriu C a D posudzoval redaktor, publicista a esejista Dušan Mikolaj. Spestrením programu boli krátke ukážky z víťazných literárnych prác v podaní Ivety Buraľovej.
Gymnázium sv. Košických mučeníkov. úspešne reprezentovali dievčatá Zuzana Matiová – umiestnila sa na 1.mieste a Radoslava Neubertová – získala 3.miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

Téma TASR