V Šuranoch súťažili silné stroje

Branislav Jakab, 9. apríla 2018 12:37

Konali sa tu Majstrovstvá SR v OFFROAD TRIALE terénnych aút.

Majstrovstvá SR v OFF-ROAD TRIALE 2018. Vozidlá boli rozdelené do šiestich kategórií podľa technických úprav - Soft, Softšpeciál, Original, Standart, Modified, Promodified. Súťažilo sa 7.-8. apríla 2018, t.j. sobotu a nedeľu. Foto: Branislav Jakab


Šurany 9. apríla (SkolskyServis.sk) - Po roku sa opäť v mestskej časti Šurian, v Argentíne konali Majstrovstvá SR v OFF-ROAD TRIALE. Organizátorom podujatia bolo Občianske združenie (OZ) 4x4 Off road klub Nové Zámky pod vedením Mariána Bábina. Tento rok sa podujatia zúčastnilo 22 pretekárov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Nechýbal ani Majster EU Róbert Kráľ.

Vozidlá boli rozdelené do šiestich kategórií podľa technických úprav - Soft, Softšpeciál, Original, Standart, Modified, Promodified. Súťažilo sa 7.-8. apríla 2018, t.j. sobotu a nedeľu. Na súťažiacich čakalo päť tratí, ktoré museli prejsť s čo najmenším počtom trestných bodov v danom časovom limite. V sobotu prešli jednotlivé trate dvakrát, v nedeľu raz. Na priebeh súťaže dohliadali traťoví komisári a rozhodcovia. Počas menších problémoch – zapadnutie do jám s bahnom, musel zasahoval stavebný stroj „Merlo“.

Po skončení súťaže sa konalo vyhodnotenie a odovzdávanie cien. Súťažiaci umiestnení na 1. až 3. mieste v jednotlivých kategóriách získali pohár, medaile a dary od sponzorov.

Výsledková listinaTéma TASR