V Šuranoch oslavovali predvečer mája v štýle retro

Branislav Jakab, 6. mája 2018 12:35

Podujatie sa začalo prvomájovým lampiónovým sprievodom.

Šurany 9. mája (SkolskyServis.sk) - Pri príležitosti 880.výročia prvej písomnej zmienke o meste Šurany sa konala retro oslava Predvečera 1.mája, ktorú zorganizovalo Mesto Šurany, MsKS Šurany, OZ Spoločne ďalej, OC Zora v spolupráci s múzeom Veterán M + T Šurany a Parkan Štúrovo.
V Šuranoch oslavovali predvečer mája v štýle retro Foto: Branislav Jakab

Podujatie sa začalo prvomájovým lampiónovým sprievodom. Deti, ale i dospelí s mávatkami a lampiónmi, retro dopravné prostriedky za doprovodu Dychovej hudby Šurany prešli ulicami mesta až pred Spoločenský dom, kde oslavy pokračovali kultúrnym programom, v ktorom účinkovali domáce skupiny – Váraďani, Šurianka, ženská spevácka skupina z Kostolného Seku, Destský folklórny súbor Šurianček a hudobná skupina A-Z Štýl.
Prítomným sa na úvod prihovoril primátor mesta Šurany Ing. Marek Oremus. Deti spoločne s pánom primátorom ozdobili „máj“. Za účasť v sprievode boli deti odmenené bezplatným vstupom na kolotoč. Pre prítomných bol pripravený guláš.
V Šuranoch oslavovali predvečer mája v štýle retro Foto: Branislav Jakab

V priestoroch Minigalérii MsKS je inštalovaná fotovýstava „1. máj v Šuranoch - 50-te roky“, ktorá je pre verejnosť prístupná do konca augusta.

Téma TASR