V SOŠ Rakovice Mikuláš rozdával zdravé dobroty

Ing. Z. Bučková, 15. decembra 2016 8:43

V utorok 6. decembra študenti Strednej odbornej školy Rakovice už tušili, že tento deň bude neobyčajný.

Odovzdávanie mikulášskych balíčkov Foto: SOŠ RakoviceRakovice 15. decembra (SkolskyServis.sk) - Nielen, že sa pochválili, že doma ich navštívil Mikuláš, ale očakávali jeho príchod aj v škole. Zorganizovali si Mikulášsku besiedku, kde sa okrem mikulášskych balíčkov rozdávali aj ocenenia pre žiakov, ktorí sa zapojili do projektu Aqua+. Tento projekt zrealizovala škola na základe výzvy Ministerstva školstva SR pod názvom „Zdravie na tanieri 2016“. Cieľom projektu bolo upozorniť mladých ľudí na škodlivosť obezity, zlých stravovacích návykov, obľuby najmä sladených a energetických nápojov. Počas niekoľkých mesiacov sa konali odborné prednášky o dôležitosti pitného režimu a okrem toho mali žiaci i zamestnanci školy zvýšený príjem ovocia, zeleniny a kvalitných nápojov, ktoré sa podávali v školskej jedálni. Študenti svoju kreativitu a výkonnosť mohli ukázať v súťažiach Aqua selfie, Aqua video ale aj v športových disciplínach napr. slalom medzi fľašami, beh okolo méty s vodou na lyžičke, pitie vody cez slamku z pohára a ďalšie.

Vo vianočne vyzdobenej školskej jedálni , o čo sa postarali žiaci odboru viazač - aranžér kvetín, bolo ocenených 25 študentov. Získali hodnotné ceny napr. lisy na ovocie, smoothie mixér, USB kľúče, knihy, fľaše na vodu. Slávnostnú predvianočnú náladu navodili aj umelecké vystúpenia talentovaných žiačok školy. Soňa Matkovčíková, Klaudia Vaculová a Terézia Strýčková spievali známe vianočné piesne s doprovodom gitary a keyboardu. Veronika Mareková pridala príjemné melódie na trúbku.

Napokon sa k slovu dostal aj Mikuláš so svojimi pomocníkmi čertom a anjelom. Najskôr si vypočul vtipné čítanie od čerta z Knyhy hryechov (čítaj Knihy hriechov), ale aj Knihy dobrých skutkov od anjela. Usúdil, že aj keď študenti vyvádzajú všelijaké huncútstva, mikulášske balíčky si aj tak zaslúžia. Nič už nebránilo tomu, aby celú kopu balíčkov, ktoré aj vďaka projektu „Zdravie na tanieri 2016“ Aqua+ obsahovali samé zdravé dobroty porozdával. Pre všetkých bolo pripravené chutné a zdravé pohostenie v podobe ovocných koláčov a ovocných mís. V tomto roku bol Mikuláš v SOŠ Rakovice naozaj štedrý !Ing. Z.Bučková

Téma TASR