V priestoroch OA Šurany sa súťažilo

PaedDr.Helena Rusnáková, 16. februára 2018 13:51

Krajská súťaž žiakov stredných škôl Nitrianskeho kraja v SIP sa už po niekoľko rokov tradične koná v priestoroch OA Šurany.

Šurany 16. februára (SkolskyServis.sk) - Nebolo tomu inak ani v tomto roku, kedy škola – dňa 15. februára – privítala účastníkov 52. ročníka súťaže.

Krajská súťaž žiakov stredných škôl Nitrianskeho kraja v SIP v OA Šurany Foto: Helena RusnákováV 1.súťažnej disciplíne - písanie na počítači súťažilo 21 súťažiacich.

Na 1.mieste sa umiestnila Bibiána Miškolciová zo Súkromnej spojenej školy Štúrovo s výkonom 560,5 čistých úderov za minútu. Výsledok 349,1 čistých úderov za minútu zabezpečil 2.miesto pre Simonu Kučerkovú z OA Topoľčany. Na treťom mieste s výsledkom 347,9 čistých úderov za minútu sa umiestnil Lukáš Chudý z OA Nitra.

V disciplíne - úprava textu na počítači  súťažilo 7 súťažiacich. Na prvom mieste s počtom 6150 výsledných bodov sa umiestnil Milan Hanuliak z OA Šurany pred Daliborom Molnárom z SSOŠ polytechnická Nitra, ktorý získal 5650 bodov. Tretie miesto si odniesla Miroslava Turzová z OA Nitra s počtom bodov 5100.
Čas, kedy pracovala porota na vyhodnotení výsledkov súťaže súťažiaci využili na prehliadku výstavy 100 rokov Československa na našej škole, ktorá je inštalovaná v priestoroch školy.

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR