V novozámockej knižnici vystavuje svoju tvorbu mladý umelec

Branislav Jakab, 24. januára 2019 10:19

Výstava LUDEK je súčasťou dlhodobého projektu na ,,Na mladých krídlach“.

Nové Zámky 24. januára (SkolskyServis.sk) - Výstavu mladého výtvarníka Ľudovíta Trstenoviča slávnostne otvorili 18. januára v priestoroch Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Výstava LUDEK je súčasťou dlhodobého projektu na ,,Na mladých krídlach“, špecializujúci sa na maľby a diela umelcov, ktorý sa snažia vložiť na plátno ich každodenné postrehy a nápady. Kurátorkou výstavy je Beáta Nociarová.
Foto: Helena Rusnáková

Výstava má širokú škálu obrazov a svoju tvorbu prezentuje krajinomaľbou, abstraktnými obrazmi a street artom. Jeho najväčšou slabosťou, ktorú maľuje sú ženské pery.

Všetky obrazy sú pre mňa niečím výnimočné. Sú maľované rôznymi technikami ako akryl, olejomaľba, suchý pastel a mnoho ďalšieho.“ prezradil mladý umelec a dodal: Umeniu sa medze nekladú a tak si každý vie nájsť tú svoju šálku kávy.
Foto: Helena Rusnáková

Podstatou projektu je podporovať mladé talenty aby sa nebáli prekročiť svoj tieň a išli za tým, čo ich naozaj baví a napĺňa. A to nie len v maľovaní, ale nech už ste dobrý v hocičom.

Vystavované obrazy sú predajné. Časť zo zisku autor venuje deťom, ktoré trpia mentálnymi poruchami a autizmom. Výstava je prístupná pre verejnosť do 28.02.2019.

Téma TASR