Upevňujú svoje zdravie a ochraňujú prírodu

PaedDr.Helena Rusnáková, 3. apríla 2018 8:00

Mnohí ľudia kvôli hustej automobilovej doprave a ochrane životného prostredia využívajú bicykel ako ekologický dopravný prostriedok na dochádzanie do zamestnania/školy.

Nové Zámky 3. apríla (SkolskyServis.sk) -Aj v tomto roku sa Samospráva mesta Nové Zámky registráciou do celonárodnej kampane Do práce ny bicykli dňom 19. marca 2018 prihlásila po štvrtýkrát do súťaže, čím vytvorila možnosť zapojiť sa na lokálnej úrovni do súťaže všetkým zamestnancom firiem, inštitúcií a organizácií,
ako aj študentom miestnych stredných škôl (od 15 r.) na území mesta Nové Zámky, ktorí sa rozhodnú v súťažnom období od 1. do 31. mája 2018 využívať bicykel ako ekologický dopravný prostriedok na dochádzanie do zamestnania/školy.

Novozámčania sa úspešne do ejto kampane zapojili aj v uplynulých rokoch. Ako nás informovala Ing.Mária Skalová, v minulom roku sa za Nové Zámky do súťaže zapojilo 32 tímov zamestnancov z 18-tich rôznych organizácií, firiem a inštitúcií, pôsobiacich na území mesta, ktorí uprednostnili dochádzanie do práce na bicykli a spolu za súťažné obdobie 1.- 31.5.2017 najazdili 12 190,28 km, čím ekologicky prispeli k úspore 3 112,41 kg
CO2, tzv. skleníkového plynu podieľajúceho sa na zmene klímy Zeme.

Zapojte sa aj vy do tejto prospešnej kampane, ktorou môže každý osobne prispieť k bezpečnejšiemu a čistejšiemu prostrediu v našom meste a tiež urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie i úsporu financií.

Registrácia 2-4 členných tímov zamestnancov tej istej firmy, organizácie alebo inštitúcie, so sídlom a pôsobením v meste Nové Zámky prebieha najneskôr do 5. mája 2018 vyplnením online registračného formulára na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Podrobnejšie informácie o samotnej súťaži získate z priloženého Štatútu súťaže a na doméne
súťaže www.dopracenabicykli.eu.

Foto:

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR