Twin school - Co action

Kamila Bažíková, 19. apríla 2017 10:29

Rovesnícke učenie, tímová práca, zmysluplná aplikácia IKT nástrojov Canva, Kizoa, Kahoot.

Foto: Kamila BažíkováBratislava 19. apríla (SkolskyServis.sk) - Tím študentov z Obchodnej akadémie Račianska 107, Bratislava : Diana z 3.A, Lenka, Kristína a Lucia z 1.B a Majka z 2.A sa pred veľkonočnými prázdninami stretli so žiakmi 8. ročníka ZŠ Hubeného v Bratislave. Prečo Twin school? Obidve školy sú eTwinningové a spolupracujú na rôznych aktivitách už niekoľko rokov.

Keďže študenti z OA majú viac skúseností s eTwinningovým vyučovaním, pripravili co – action workshop pre ôsmakov. Najskôr ukázali ôsmakom jednotlivé projektové aktivity v medzinárodnej virtuálnej triede Twin space. Nemecký jazyk sa študenti 1.B učia aj netradičným spôsobom v projekte: „Augen auf beim Einkauf . “ Žiaci so ZŠ si prezreli napr. zdravý jedálny lístok, diskusiu o dobrých a zlých návykoch mladých ľudí vo webových nástrojoch Canva, Kizoa, Padlet. Ako funguje rovesnícke vzdelávanie, zistili naše dievčatá, keď učili ôsmakov vytvoriť e- pohľadnicu v Pizap. Júúj, aké náročné je, aby ôsmak vytvoril svoju originálnu e – veľkonočnú pohľadnicu v časovom limite 15 minút, nie všetci dokázali rýchlo nájsť voľne dostupný obrázok v googli a vložiť ho do Pizapu a text do pohľadnice napísali iba dva trojčlenné tímy, ktoré získali malý darček.

To, čo zaujalo študentov OARBA je, že žiaci 8. triedy z Hubeného pracovali po celý čas nadšene a aktívne. OARBáci pochopili, čo znamená rešpektujúca komunikácia, ktorú na tejto škole dôsledne uplatňujú, vo vzťahoch učiteľ – žiak, ako aj žiaci medzi sebou. Diana sa presvedčila, že je dobrou líderkou. V eTwinningu pracuje už druhý rok, dokáže viesť projektovú skupinu a má prirodzený rešpekt, má príjemné vystupovanie a vie zaujať.

Workshop zakončili študenti vopred pripravenou súťažou o eTwinningu, ich projekte a zdravej výžive cez Kahoot. Šťastné výkriky ôsmakov, keď sa im podarilo napísať správnu odpoveď a ešte viac nadšenia, keď zistili, že sú najrýchlejší. Dobrá atmosféra, v ktorej sú účastníci schopní tvorivo pracovať, je základom dobrého učenia sa. Stredoškoláci oboznámili ôsmakov, aj o ďalších dobrých projektoch OA a pozvali ich napr. na Mini Erasmus, určený pre žiakov ZŠ.Kamila Bažíková - Obchodná akadémia Račianska, Bratislava

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac