Tureckí študenti navštívili SZŠ - EK Nové Zámky

Ing. Mariana Ferusová, 16. mája 2017 9:58

Tureckých študentov sme privítali v rámci projektu Erasmus+ pod názvom „Psychológia a starostlivosť o novorodencov”. Našu školu navštívilo 10 zdravotníckych asistentov a 1 učiteľka z mesta Bayburt.

Tureckí študenti navštívili SZŠ - EK Nové Zámky Foto: SZŠ - EK Nové ZámkyNové Zámky 16. mája (SkolskyServis.sk) - Počas dvoch aprílových týždňov tureckí žiaci absolvovali množstvo odborných prednášok a fakultatívnych výletov, ktoré naplnili poslanie tohto typu medzinárodného projektu. Tureckí žiaci sa okrem iného pravidelne zúčastňovali vyučovacích hodín na škole, kde mali príležitosť komunikovať v anglickom jazyku nielen na všeobecné témy, ale mohli sa vyjadriť aj k odborným témam projektu. Zároveň naši aj tureckí žiaci absolvovali niekoľko hodín praktického vyučovania na našej škole, kde si tureckí žiaci na vlastnej koži vyskúšali úlohu pacientov a starostlivosti o pacienta, alebo obväzové techniky v prípade zlomenej končatiny. Naši učitelia v spolupráci s externými odborníkmi z praxe tureckým hosťom pripravili niekoľko odborných prednášok a exkurzií v teréne, ktoré mali veľmi pozitívny ohlas a poslúžili tak k diseminácii projektových výstupov na medzinárodnej úrovni.

Tureckí študenti navštívili SZŠ - EK Nové Zámky Foto: SZŠ - EK Nové Zámky


Zo spätnej reakcie našich tureckých partnerov vyberáme záverečnú citáciu projektovej koordinátorky z Turecka, pani Figun Bozok, ktorá zhrnula našu spoločnú spoluprácu nasledovnými slovami: „Ja a moji žiaci sme naozaj poctení, že sme boli na Vašej škole, a že sme sa mohli zúčastniť všetkých aktivít a výletov do okolitých miest. Viete, v malom meste sú ľudia vždy akosi priateľskejší a sú k Vám bližší, a Vy ste boli presne takí. Vyvinuli ste veľké úsilie, aby náš čas u Vás bol efektívne využitý a zároveň bol pre nás nezabudnuteľný. Zvládli ste to perfektne. Slovensko je malá krajina, ale veľmi pekná. Toto bola už moja druhá návšteva Slovenska, a vždy keď od Vás odchádzam beriem si domov veľa príjemných spomienok hlavne na príjemných ľudí, ktorí boli priateľskí a sú blízki môjmu srdcu.

Jednoznačne a úprimne môžem povedať, že ako projektový partner ste najlepší a v budúcnosti by som sa bez akéhokoľvek zaváhania a okamžite pustila do čohokoľvek, čo by súviselo s Vašou školou a ľuďmi, ktorých na škole máte. Veľmi Vám za všetko ďakujem!“.

Na záver projektu, po naplnení plánovaných projektových aktivít naša škola certifikovala jednotlivých účastníkov projektu. Môžeme s hrdosťou konštatovať, že vzájomná spolupráca bola na vysokej odbornej a profesionálnej úrovni. Obe strany si odnášajú z realizácie projektu pozitívne zážitky a množstvo skúseností, ktoré poslúžia ako motivácia nielen pre tureckých žiakov, ale aj pre našich žiakov, pretože kontakt so zahraničnými spolužiakmi ich motivuje k ďalšiemu štúdiu, k prehlbovaniu svojich odborných vedomostí a zručností a v neposlednom rade ich takáto forma spolupráce motivuje k cieľavedomejšiemu a zodpovednejšiemu štúdiu cudzích jazykov.PaedDr. Jozef Filo, koordinátor pre projektovú činnosť na SZŠ-EK, Nové Zámky

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac