Tisovec má tretí najlepší študentský projekt na Slovensku

JA Firma Pomegranate, 24. mája 2018 7:56

Boli sme veľmi milo prekvapení, že pri takej vysokej konkurencii meno našej firmy zaznelo na 3. mieste!

Tisovec 24. mája (SkolskyServis.sk) - Dňa 17. mája nadišiel ten deň, na ktorý čakal nejeden z členov JA firmy Pomegranate. Bol to deň top – finále šiestich najlepších študentských spoločností z celého Slovenska, ktoré boli odhodlané zabojovať o účasť na európskom veľtrhu JA firiem až do ďalekého Belehradu.

Veľtrha JA firiem - tím Pomegrante z Tisovca Foto: Pomegrante


Do Bratislavy sme my, prezentačný tím v zložení Andrea Uličná, Paulína Turisová, Anna Celanová, Dávid Filipiak a Júlia Molentová, dorazili už v stredu, 16. mája, a v útulnom prostredí hotela Holiday-Inn v Bratislave sme venovali posledné hodiny opakovaniu a dolaďovaniu detailov. Na druhý deň, sme sa už v našom notoricky známom červenom dresscode netrpezlivo prechádzali po chodbách AT&T čakajúc na začatie samotného finále. Pred jeho veľkolepým zahájením bol pre nás pripravený zaujímavý program, kde sme sa pri warm-upu a rôznych teambuildingových aktivitách zoznámili aj s našimi súpermi. Vďaka prednáške bývalého absolventa aplikovanej ekonómie, Jakuba, sme sa dozvedeli, že si za svojimi snami musíme ísť, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať také jednoduché a že vďaka vytrvalosti sa zo snívajúceho študenta vypracoval na úspešného podnikateľa. Po chvíľke sentimentu a inšpirácie nasledovala polhodinka plná nervov a trémy, ale zároveň aj odhodlania podať pri stage prezentácii ten najlepší výkon. Naštartovaní sme sa presunuli k porote na panelovú diskusiu, kde sme sa z tímov prezentovali ako prví. Usudzujúc podľa prezentácii našich súperov sme boli presvedčení, že porota nemala vôbec ľahkú úlohu. Krátka prestávka nám dodala sily, ktoré sme potrebovali na ďalšie, ale teraz už nesúťažné prezentovanie pred veľmi váženými a vzácnymi hosťami. Ani sme nevedeli ako rýchlo nám to zbehlo a už tu bolo vyhodnotenie. Boli sme veľmi milo prekvapení, že pri takej vysokej konkurencii meno našej firmy zaznelo na 3. mieste! S pocitom blaženosti a vedomím, že sme vyvinuli tretí najlepší študentský produkt na Slovensku za rok 2018, sme vystúpili na pódium a ešte raz sme slávnostne predstavili náš produkt, už dobre známy Jellypometea – želé čaj zo želatíny z morských rias a ovocnej alebo zeleninovej šťavy. Po vyhlasovaní výsledkov vládla veľmi príjemná atmosféra a small talk či už s porotou, alebo hosťami bol vítaný.

Chceli by sme sa srdečne poďakovať nášmu celému tímu Pomegrante, nášmu pánovi učiteľovi Ing. Ladislavovi Čajkovi, škole EGT, ale v neposlednom rade organizácii JA Slovensko za neopakovateľnú možnosť skúsiť si podnikanie na vlastnej koži a zažiť nespočetné množstvo úsmevných zážitkov. Celý tento rok bol pre nás nesmierne obohacujúcim a tento úspech bol alegóriou veľmi pompéznej bodky za naším pôsobením.


JA Firma Pomegranate (Evanjelické gymnázium Tisovec)

Pomegranate je školská JA Firma zaradená do vzdelávacieho programu JA Slovensko n.o. Vďaka tomu sa učíme základy podnikania nie len teoreticky, ale i v praxi. Naša firma bola založená dňa 17.9.2017 v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Devätnásť usilovných členov pracuje v štyroch oddeleniach – financie, marketing, výroba a ľudské zdroje. Na čele našej firmy stojí prezidentka Júlia Molentová a jednotlivé oddelenia vedú viceprezidenti. Andrea Uličná- viceprezidentka pre financie, Anna Celanová – viceprezidentka pre marketing, Petra Laurenčíková – viceprezidentka pre ľudské zdroje a Dávid Filipiak- viceprezident pre výrobu. Ako reprezentujúci symbol našej firmy sme zvolili granátové jablko – symbol plodnosti. To zobrazuje nespočetné množstvo nápadov a inovácií s ktorými sa chystáme na konkurenčnom trhu preraziť. Od granátového jablka sa odvíja aj náš produkt- Jellypometea. Zdravý želé čaj plný netradičných príchutí, ktorý roztancuje vaše chuťové poháriky. Okrem toho sa môžeme pochváliť bohatou zbierkou kultúrnych udalostí, ktoré sme zorganizovali alebo máme v pláne. Cieľom JA firmy Pomegranate je kultúrne obohatiť život v Tisovci, kde pôsobíme a takisto uspokojiť predstavy a nároky , Vás, našich zákazníkov.

Téma TASR