Tilgnerka na famóznom muzikále Mamma mia

TASR, 21. novembra 2017 14:54

Je len málo ľudí, ktorí nepoznajú tento muzikál.

Bratislava 21. novembra (SkolskyServis.sk) - Dočkali sme sa. Jeden z najznámejších muzikálov (a mne srdcu najbližší) sme mali možnosť vidieť aj u nás doma na Novej scéne! Predstavenie, herecké výkony, obsadenie, zžitie sa s postavou, piesne, hudba... Všetky tieto aspekty boli splnené excelentne!
Je len málo ľudí, ktorí nepoznajú tento muzikál. A ak sa takíto ľudia našli aj medzi publikom Novej scény, tak si ho museli zamilovať. Nájde sa v ňom mladá generácia, ale aj tí skôr narodení majú možnosť zaspomínať na „staré časy“. Aj študenti 3.stupňa, ktorí majú radi divadlo – muzikál iste všetci!

Ako sme tam sedeli, prišla chvíľa, kedy všetky jazyky stíchli, svetlá sa zhasli a ozvali sa prvé tóny kapely, ktorá bola prítomná po celý čas. Hrala fantasicky. Predstavenie sa začalo. Mala som zimomriavky po celom tele. Mladý zamilovaný pár – Sophie a Sky - stvárnila Mirka Drínová a po jej boku Dárius Koči. Fenomenálnu Donnu si zahrala Soňa Norisová, no a najvtipnejšie duo Donniných priateliek z mladosti Sisa Sklovská a Jeanette Švoňavská. Tie dve boli úžasné. Čo slovo, to perla. Pánske trio, ktoré tvorili Donnine najväčšie lásky (Sam – Róbert Halák, Harry – Martin Kaprálik, Bill – Pavol Plevčík) bolo zvládnuté skvelo. Každý z mužov bol celkom iný a s charakterom postavy sa stotožnili na výbornú.

Originálne piesne boli napísané v angličtine. Muselo byť veľmi náročné preložiť ich do slovenčiny tak, aby sa obsah, aj rým zachoval, čo najlepšie. Martin Sarvaš to zvládol výborne. Tanečníci aj herci tancovali úžasne. Menovite musím spomenúť Vladka Plevčíka, z ktorého sršala skvelá energia a bolo videť, že aj keď nebol v danej chvíli v popredí, ani na sekundu nepoľavil. Zo všetkých bolo cítiť, ako si to naplno užívajú. A to je pri tanci najdôležitejšie. Roky som to zažívala na vlastnej koži, preto viem, o čom hovorím. Samozrejme, technika, správne prevedenie a ešte množstvo vecí má veľmi dôležitú úlohu, ale až keď tancujete celým srdcom, vtedy je choreografia úplná.

Muzikál, ako taký, to je niečo čarovné. Donúti vás sa zasmiať, ale aj poplakať. Má v moci každého diváka. Má v moci aj mňa. Je pre mňa niečím osobným. Vždy, keď som na muzikáli, steká mi po líci minimálne jedna slza. Plná citov, dojatia a túžby. Od mala som spievala, hrala na 3 rôzne nástroje a tancovala.To ma napĺňa a baví. Práve spojením spevu, hudby a tanca vzniká muzikál. Je to ako hypnóza. Nedokážete vnímať nič iné, len dej na javisku.
Pre herca je to tiež krásny zážitok a obrovská skúsenosť. Stále sa učí niečo nové a zbiera nové skúsenosti. Stálo ho veľa dostať sa tam. Prejsť konkurzom, možno viac- kolovým, skúšky, nervy, stres... ale po všetkej drine tam je. Konečne je na javisku a odovzdáva to najlepšie z neho, divákom. A to sa hercom, tanečníkom, spevákom, hudobníkom podarilo. Do predstavenia Mamma Mia sa vložili úplne - celým telom i dušou.

Ak sa vám zdá, že preháňam, tak sa utekajte presvedčiť na vlastné oči. Určite neoľutujete. Ale rýchlo! Lístky sa rapídne míňajú!

Nicol Rácová, septima A
Spojená škola, ZŠ a G, Tilgnerova 14, Bratislava
Foto je ilustračné zo stránky FB Nová scéna, na predstavení sa nesmie fotiť.

Téma TASR