Súťaž dievčat v aerobiku v SPŠE Prešov

Mgr. Ivana Kurtyová, 21. novembra 2017 12:25

37 dievčat s chuťou a odhodlaním súťažilo s cvičiteľkami v oblasti klasického aerobiku RETRO, BODY WORK aerobiku a tanečného aerobiku.

Prešov 21. novembra (SkolskyServis.sk) - V utorok, 14.11.2017, sa v telocvični Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove konal už 4. ročník postupovej súťaže študentiek stredných škôl v aerobiku. Do súťaže sa prihlásili dievčatá z 5 prešovských stredných škôl – Gymnázium sv. Moniky, Gymnázium-Konštantínova 2, Obchodná akadémia, Pedagogická a sociálna akadémia, Stredná priemyselná škola elektrotechnická.

Aerobik prešovských škôl Foto: Mgr. Ivana Kurtyová37 dievčat v dopoludňajších hodinách s chuťou a odhodlaním súťažilo s cvičiteľkami v oblasti klasického aerobiku RETRO, BODY WORK aerobiku a tanečného aerobiku. Štvorčlenný kolektív rozhodkýň pri hodnotení dievčat prihliadal na silu, držanie tela, techniku cvičenia, schopnosť zachytenia predvedeného pohybu a výraz. Súťažiacim sa pri rytmoch tanečnej hudby a s diváckou podporou chlapcov zo SPŠE naozaj darilo.

Pätica dievčat s najväčším počtom bodov postupuje na majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať v Košiciach v nasledujúcom roku. Medzi postupujúcimi súťažiacimi sú: Gabriela Sečková – Gymnázium sv. Moniky (1. miesto), Ivana Kizáková – Gymnázium sv. Moniky (2. miesto), Dáša Balážová – Stredná priemyselná škola elektrotechnická (3. miesto), Laura Baranová – Gymnázium sv. Moniky (4. miesto) a Timea Lengyelová – Gymnázium, Konštantínova 2 (5. miesto). Dievčatám želáme, aby im ich vytrvalosť na majstrovstvách SR v Košiciach priniesla úspech.

Mgr. Ivana Kurtyová

Téma TASR