Súťaž 4x4 Land Rover na školách

Stanislav Krošlák, 23. novembra 2017 12:28

Žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Nitre uspeli v spoločnom tíme prvého slovenského ročníka prestížnej celosvetovej súťaže 4x4 Land Rover na školách.

Foto: Jaguar Land Rover Slovakia


Nitra 23. novembra (SkolskyServis.sk) - V dňoch 20. a 21. novembra sa na Slovensku konal prvý ročník prestížnej celosvetovej súťaže 4x4 Land Rover na školách, ktorá má dlhoročnú tradíciu a pravidelne sa do nej zapája množstvo žiakov z krajín celého sveta. Hostiteľom slovenskej časti súťaže bola Súkromná stredná odborná škola polytechnická v Nitre.

Do prvého ročníka súťaže na Slovensku sa zapojili štyri súťažné tímy zo stredných škôl z Levíc, Bratislavy, Košíc a Nitry.

Jednotlivé tímy mali za úlohu zostaviť rádiovo ovládané vozidlo s pohonom na štyri kolesá, ktoré muselo prejsť medzi prekážkami na skúšobnej dráhe, vypracovať komplexnú firemnú identitu a vytvoriť prezentačný stánok.
Súťažný tím žiakov z Nitry bol špecifický svojim zložením, pretože sa v ňom stretli na prvý pohľad dva rozdielne svety. Svet umenia a dizajnu, ktorý reprezentovali žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Nitre a svet techniky reprezentovaný žiakmi Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre. Skĺbenie dizajnu a techniky nakoniec prinieslo nitrianskemu tímu 1. miesto za technické prevedenie vozidla a v celkovom hodnotení 2. miesto tesne za tímom žiakov z Košíc.

Napriek tomu, že našim žiakom len o vlások ušla prvá cena, ktorou bol postup do svetového finále v Abu Dhabí, získali množstvo cenných skúseností, ktoré môžu využiť vo svojej budúcej profesii.

Stanislav Krošlák

Téma TASR