Šurianka absolútnou víťazkou Zlatých nožníc

Branislav Jakab, 22. októbra 2018 14:47

Rozhovor s Natáliou, absolútnou víťazkou súťaže.

Vľavo absolútna víťazka Natália Muchová


Šurany 22. októbra (SkolskyServis.sk) - 5. októbra 2018 sa v Bratislave konala súťaž „Zlaté nožnice“, ktorej sa zúčastnila aj Šurianka Natália Muchová. Ako sa jej darilo? Dočítate sa v rozhovore.

Mohla by si sa nám predstaviť?

Volám sa Natália Muchová, mám 18 rokov a navštevujem SOŠ kaderníctva a vizážistiky v Bratislave. Moje záľuby sú rôzne, podľa obdobia. Ale viem, že ma bavia na 100% vlasy.

Čo sa Ti na Tvojom remesle páči najviac?

Najviac sa mi páči ten pocit - spraviť niekoho krajším, ako je alebo pomôcť mu k tomu, aby sa ten človek lepšie cítil. Mňa baví vidieť tých ľudí, ako sa na seba pozerajú do zrkadla, obdivujú sa a usmievajú. Ten pocit je na nezaplatenie. Fascinuje ma krása, či už sú to vlasy alebo líčenie. Ako sa dá všetko zmeniť len za pomoci pár šminiek a kulmy.

Čo ťa viedlo k výberu školy so študijným zameraním kaderníčka?

No pravdu povediac, mňa k tomu, že budem kaderníčka neviedlo asi nič. Ja som pred výberom strednej školy netušila, čo chcem a kam mám ísť a čo budem robiť. V deviatom ročníku som začala zapletať spolužiačkam vlasy a to ma bavilo a páčilo sa mi to. Keď už prišlo k tomu, aby som napísala na papier názov strednej školy, kam mám ísť.

Aké úspechy sa Ti podarilo dosiahnuť?

Úspechmi by som to nenazvala. Sú to malé krôčiky, ktorými sa dostávam vyššie. Chodím reprezentovať školu po rôznych akciách, módnych prehliadkach a súťažiach. Zatiaľ sa mi podarilo vyhrať prvé miesto a absolútneho víťaza v súťaži Zlaté nožnice.

V týchto dňoch si sa zúčastnila súťaže „Zlaté nožnice“. Mohla by si nám v krátkosti priblížiť súťaž?
Súťaž Zlaté nožnice je hlavne pre žiakov stredných škôl z celého Slovenska. Pre nás kaderníkov je to niečo ako malý sviatok. Čím väčšia súťaž, tým väčší sviatok. Je to každoročná súťaž o „kaderníckeho Oskara“. Väčšinou sú 4 kategórie: 1. TREND CUT - kategória kde sa strihá; 2. MODERNÝ PÁNSKY ÚČES - strihanie pána nožnicami alebo strojčekom; 3. LÍČENIE - líči sa na nejakú danú tému, tento rok sa líčilo na tému kozmická víla; 4. KOMERČNÝ SVADOBNÝ ÚČES – tejto kategórie som sa zúčastnila ja. Všetky kategórie musia stihnúť za určitý čas, či už dospelý alebo študent. Na každú z týchto kategórií je samostatná porota, zložená z kaderníkov na svetovej úrovni.

Ako sa Ti darilo v súťaži „Zlaté nožnice“?

Darilo sa mi super, vyhrala som všetko čo som mohla. Prvé miesto v mojej kategórii a Absolútneho víťaza za študentov. Bol to úžasný pocit a ešte stále aj je. Keď som šla pre cenu absolútneho víťaza, tak som sa rozplakala. Nečakala som to.

Téma TASR