Šurany: Deň detí si deťúrence užívali od rána do večera

Branislav Jakab, 5. júna 2018 10:28

Dopoludnia sa oslavy konali na Námestí hrdinov a popoludní v Centre voľného času v mestskej časti Kostolný Sek.

Foto: TASR


Šurany 5. júna (SkolskyServis.sk) - Prvý júnový deň už tradične patrí deťom. Na Slovensku sa Medzinárodný deň detí (MDD) oslavuje od roku 1952. Mestské oslavy už tradične zorganizovalo Mesto Šurany a Mestské kultúrne stredisko Šurany na Námestí hrdinov. Na deti čakalo na námestí veľa zábavných aktivít i kultúrny program.
Foto: TASR


V kultúrnom programe vystúpila tanečná skupina KS Dance Duo. Deti, ale aj dospelí si užili interaktívne predstavenie Príbeh rytiera v podaní Teáter Komika. Rôzne aktivity pre deti pripravili žiaci Gymnázia v Šuranoch a Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch. Nechýbali ukážky techniky a práce HaZZ v Šuranoch a členov Dobrovoľného hasičského zboru zo Šurian. Prácu hasičov si mohli deti aj vyskúšať. Deti, ale aj dospelí si pozreli prácu kynológov. V priestoroch „bazéna“ si deti pozreli ukážky OZ Šurianski jazdci. Ukážky karate predviedli žiaci KK Triumph. Nechýbalo maľovanie na tvár, skákací hrad, detská manéž či jumping. Osvetu a ukážky prvej pomoci predviedli členovia MS SČK Šurany. Každé dieťa dostalo sladkú odmenu a omaľovánku.

Foto: TASR


Deň detí v Šuranoch pokračoval popoludní v priestoroch Centra voľného času v mestskej časti Kostolný Sek. Napriek nepriaznivému počasiu prišlo osláviť svoj deň niekoľko desiatok detí. Na deti čakalo tradičné bábkové divadlo s predstavením Herkules. Deti boli odmenené sladkou odmenou a jabĺčkom. Dvaja dobrovoľní hasiči si pre deti pripravili hasičské súťaže a ukážky hasičskej výstroje. Deti si užili mini diskotéku a zábavné aktivity. Za aktivity boli deti odmenené lístkom do tomboly, ktorá sa žrebovala na záver.

Foto: TASR

Téma TASR