Študenti z Gemerskej absolvovali úspešnú stáž v Olomouci

Zuzana Liptáková, 11. mája 2017 11:13

Po práci mali študenti čas aj na spoznávanie mesta. Prehliadku historického centra absolvovali na zábavnom Olo šlape, čo je cyklo bar pre jedenásť pasažierov.

Študenti z Gemerskej absolvovali úspešnú stáž v Olomouci Foto: Zuzana LiptákováKošice 11. mája (SkolskyServis.sk) - Londýn, Lipsko, Valencia a tentokrát Olomouc. To sú mestá, kde sa naši študenti úspešne v posledných rokoch zúčastnili zahraničnej stáže prostredníctvom programu Erasmus.

Koncom marca vycestovalo jedenásť kaderníkov s dvomi pedagógmi na štrnásť dní do Olomouca. Prijímajúcou organizáciou bola škola podobná tej našej. Práve preto si žiaci mohli vymieňať skúsenosti so svojimi „dočasnými“ spolužiakmi. Pod vedením svojich mentoriek sa stážisti naučili nové techniky strihania, farbenia a natáčania vlasov. Tiež si vyskúšali prácu s inými, pre nich neznámymi materiálmi. Keďže jazyková bariéra bola minimálna, obe strany si na seba rýchlo zvykli. Vznikali nové priateľstvá, ktoré fungovali aj mimo pracoviska.

Po práci mali študenti čas aj na spoznávanie mesta. Prehliadku historického centra absolvovali na zábavnom Olo šlape, čo je cyklo bar pre jedenásť pasažierov. Obdivovali Stĺp svätej Trojice chránený UNESCOm, renesančnú radnicu s orlojom, Kostol sv. Morica, Baziliku sv. Václava aj priľahlé Arcidiecézne múzeum, mestské opevnenie ale aj Baziliku na Svatém kopečku. Pre tých, ktorých história až tak „neberie“, tu bola možnosť relaxovať v krásnych sadoch a parkoch, ktoré sú pre Olomouc tak typické. Veľkým lákadlom bol lanový park, no až na mieste všetci zistili, že to nie je až také jednoduché prekonávať strach z výšok a plne dôverovať kamarátom v tíme.

Študenti z Gemerskej absolvovali úspešnú stáž v Olomouci Foto: Zuzana Liptáková


Dnes už môžeme povedať, že študenti nám u susedov urobili veľmi dobré meno a otvorili dvere ďalšej spolupráci oboch škôl. Pri rozlúčke padali len slová chvály. Vedenie olomouckej školy oceňovalo šikovnosť, milý úsmev a ochotu našich stážistov a naši zase chválili milé prijatie a starostlivosť. Pre všetkých to boli krásne dva týždne plné nových skúseností a zážitkov. Skúseností , ktoré posilnili vedomie, že sa sami nestratia, že vedia pracovať v tíme, komunikovať v novom prostredí a že sa dokážu o seba postarať. V tomto sú zahraničné stáže nenahraditeľné.

Zuzana Liptáková

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac