Striebro, ktoré hreje ako zlato

Ing. Bernardína Jedináková, 21. decembra 2017 13:50

Už po štvrtýkrát sa naša Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou zapojila do projektu Euroscola, ktorého vyhlasovateľom je Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave.

Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou Foto: Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou


Vranov nad Topľou 21. decembra (Skolsky.Servis.sk) - V tomto ročníku sme mali neľahkú pozíciu – obhájiť víťazstvo zo súťaže Euroscola 2016. A to veru nebolo jednoduché, lebo konkurencia je z roka na rok väčšia.
Lajtmotívom tohtoročnej Euroscoly 2018 bola HAPPY CSŠ - teda šťastná cirkevná škola. Od septembra to v našej škole žilo naplno. V rámci projektu sme zorganizovali množstvo aktivít a podujatí, ktorých cieľom bola propagácia Európskej únie a EP. Nechýbali diskusie a stretnutia s hosťami z rôznych oblastí spoločenského a politického života na Slovensku. Diskutovali sme s europoslancami Miroslavom Mikolášikom, Monikou Smolkovou a Janou Žitňanskou. Do školy zavítal Ján Ragan, primátor mesta Vranov nad Topľou, ako aj Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Vďaka patrí PaedDr. Eduardovi Nadzamovi, koordinátorovi projektu Euroscola a študentom III. AG a septimy, ktorí celý projekt realizovali a dali mu punc vážnosti, nadšenia a srdečnosti.

Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou Foto: Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou


Nuž a ako dopadlo celoslovenské vyhodnotenie súťaže? Dostali sme sa medzi elitnú deviatku ocenených škôl z celého Slovenska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v piatok 15. novembra 2017 priamo v centrále Informačnej kancelárie EP v Bratislave. Nechýbali europoslanci Monika Flašíková-Beňová, Ivan Štefanec, Jana Žitňanská a Vladimír Maňka. Našu školu zastupovali PaedDr. Eduard Nadzam, Ing. Bernardína Jedináková a študenti Hana Hrubovská (septima) a Lukáš Šimkanin (III.AG). Vo veľmi silnej konkurencii škôl sme získali nádherné a úžasné 2.miesto.

Odmenou za všetku námahu a prácu bude účasť viac než dvadsiatky študentov na pracovnom stretnutí v Európskom parlamente v Štrasburgu v máji 2018.

Téma TASR