„Spoveď“ Adely Banášovej na GKM

PaedDr. Helena Čižmárová, 11. novembra 2016 12:36

So známymi osobnosťami sa síce nestretávame každý deň, ale 4. november 2016 bol pre nás výnimkou. Na pôde nášho Gymnázia sv. Košických mučeníkov sme privítali vzácneho hosťa – Adelu Banášovú.

Na pôde Gymnázia sv. Košických mučeníkov privítali Adelu Banášovú Foto: GKM-ArchívKošice 11. novembra (SkolskyServis.sk) - Počas celej návštevy z Adely sršala pozitívna energia. Vytvorila skvelú atmosféru a svojím šarmom a pútavým rozprávaním dokázala zaujať sálu plnú študentov i učiteľov. Všetkých ohúrila svojou pohotovosťou, spontánnosťou, sarkastickým humorom, profesionalitou i skromnosťou. Tvrdí, že má šťastie, lebo žije z toho, čo ju baví a všetky relácie, ktoré robí, sú jej srdcovky. Adela je inteligentná, vyrovnaná, pohotová i pohodová. Vďaka svojej úprimnosti a otvorenosti sme ju aspoň na chvíľu nevnímali ako celebritu, ale ako našu kamarátku.

Na pôde Gymnázia sv. Košických mučeníkov privítali Adelu Banášovú Foto: GKM-Archív


Adela sa preslávila najskôr v rozhlasovom éteri, neskôr začali prichádzať ponuky od televízií. Nasledovali veľké televízne spevácke i tanečné súťaže, zábavné programy a vlastné talkshow. Jednou z jej aktuálnych je talkshow Trochu inak na TA3. Vo voľných chvíľach píše blogy, vydáva knihy a maľuje. Talent i vzťah k umeniu zrejme zdedila aj po otcovi – spisovateľovi a mame – výtvarníčke. Stala sa ambasádorkou 3. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok i projektu Umenie byť ženou.

Na pôde Gymnázia sv. Košických mučeníkov privítali Adelu Banášovú Foto: GKM-Archív


Hovorí sa o nej, že „skultivovala vkus“, „scivilnila spôsoby“, „posunula otvorenosť v komunikácii“... Neodmysliteľne patrí k najlepším moderátorom na československej scéne. Ak by sa slovenské ženské moderovanie datovalo biblickým spôsobom, používali by sme spojenia „pred Adelou“ a „po Adele“. Adele veľmi pekne ďakujeme za návštevu i za perfektné „selfíčka“.

Téma TASR