Spestrením adventu je možnosť korčuľovania na Hlavnom námestí

PaedDr.Helena Rusnáková, 18. decembra 2017 11:11

Kde? V Nových Zámkoch.

Vianočné obdobie v Nových Zámkoch Foto: Helena Rusnáková


Nové Zámky 18. decembra (SkolskyServis.sk) - Predvianočná atmosféra už niekoľko týždňov ovláda rodiny, verejné priestranstvá, obchodné domy i obchodíky, školy a škôlky,...vlastne takmer všade, kam sa pozrieme, dýcha na nás čaro Vianoc. Nie je tomu inak ani v Nových Zámkoch.

V tomto roku sa koná tretí ročník podujatia Vyšehradské Vianoce :The Visegrad Christmas

Mesto Nové Zámky aj v tomto roku pripravilo množstvo kultúrnych podujatí v čase od adventu, až do januára 2018. Obyvatelia i návštevníci mesta majú možnosť počas kultúrnych vystúpení detí a mládeže spoznať a sprítomniť si ľudový folklór, zúčastniť sa adventných koncertov, benefičného koncertu, trojkráľového koncertu a iných. Hudobný darček prináša už tradične Matičiarik, ako aj Zlatý levík, Luxurians a Píšťalôčka a ďalšie hudobné a folklórne skupiny zo Slovenska i zo zahraničia. Ani v tomto roku nebude chýbať živý betlehem, ktorý sa aj v minulom roku stretol s veľkým záujmom malých i veľkých a je naplánovaný na prvý vianočný sviatok. Novoročný koncert a Novoročný trojkráľový koncert budú príjemným vstupom do nového roku 2018.

Príjemné spestrenie voľných chvíľ pre malých aj veľkých ponúka umelé klzisko s možnosťou celoročného korčuľovania, nachádzajúce sa v tesnej blízkosti vianočného trhu, odovzdané do užívania v týchto dňoch.Text a foto: Helena Rusnáková

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR