SOŠ technická Michalovce bola úspešná v súťaži Prelož a zaspievaj

Marcela Harmanová, 25. septembra 2018 11:12

Napriek technickému zameraniu školy bol náš žiak Richard Harman úspešný aj na poli cudzích jazykov a dokonca pri preklade známeho slovenského hitu.

Michalovce 25. septembra (SkolskyServis.sk) - Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov (EDJ) 2018 zorganizovalo generálne riaditeľstvo Európskej komisie so zastúpením na Slovensku podujatie, ktoré okrem iného chcelo byť aj oslavou viacjazyčnosti v Európe.

Do súťaže sa zapojil aj žiak SOŠT Michalovce Richard Harman Foto: Marcela Harmanová


Súčasťou osláv bola aj súťaž pre žiakov stredných škôl Košického kraja pod názvom „Prelož a zaspievaj“. Cieľom bolo, aby žiaci ukázali svoje jazykové zručnosti a popasovali sa buď s prekladom cudzojazyčnej piesne do slovenčiny alebo prekladom slovenskej piesne do jazyka niektorej z krajín EÚ. Pri hodnotení príspevkov, porota posudzovala kvalitu prekladu, jazykovú interpretáciu a celkový umelecký dojem.

Do súťaže sa zapojil aj žiak našej školy SOŠT Michalovce, Richard Harman, III.BP, ktorý sa rozhodol popasovať s hitom od Lukáša Adamca Horúca láska a pieseň preložil do anglického jazyka. Na úspech v súťaži to však ešte nestačilo, pieseň bolo treba aj naspievať. Zrejme aj túto časť úspešne zvládol, keď si ho porota pozvala do finále. Finále súťaže bolo súčasťou podujatia EDJ 2018, ktoré sa konalo 20. septembra v kultúrnom centre Tabačka v Košiciach. Na pódiu sa naživo predstavili štyri zo šiestich finálových čísel a tento krátky koncert s následným vyhlásením víťazov bol jedným z podujatí EDJ 2018 v Košiciach. Ako dobre zvládol Richard vystúpenie si môžete pozrieť TU:Súťažiacich v hľadisku sledovali rovesníci z rôznych stredných škôl z Košíc ale aj okolia. Všetkých súťažiacich ocenili potleskom, za ich odvahu a vystúpenie pred publikom, ale určite aj za to, ako dobre piesne zvládli.

Po krátkom finálovom koncerte prišlo vyhlásenie víťazov a ich následné ocenenie. Richard Harman sa umiestnil na veľmi peknom 2.mieste. Ocenenie bolo určite dostatočnou satisfakciou za vynaložený čas a úsilie a uznaním jeho doterajších jazykových vedomostí a zručností, ale zároveň aj motiváciou k ďalšiemu zlepšovaniu sa v cudzích jazykoch.Mgr. Marcela Harmanová
Učiteľ ANJ

Téma TASR