SOŠ Rakovice do Piešťan priniesla postavičky z rozprávky Včielka Maja

Ing. Zuzana Bučková, 24. septembra 2013 14:32

Na výrobu postavičiek a celej kompozície sa použilo približne 20 kg kukurice, 10 kg slnečnicových semienok, približne 100 litrov lupeňov kvetov.

SOŠ Rakovice - Victoria Regia 2013 Foto: SOŠ Rakovice
Rakovice 24. septembra (SkolskyServis.sk) - Na 20. ročníku národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov a Majstrovstvách Slovenska vo floristike VICTORIA REGIA 2013 v kategórii Záhradnícke školy, študentka Strednej odbornej školy v Rakoviciach, Andrea Holekšá, získala krásne dve tretie miesta a to v závesnom aranžmáne na tému Plynutie vody a času mestom a v exteriérovej floránnej kompozícií na tému Partnerské mestá mesta Piešťany.
SOŠ Rakovice - Victoria Regia 2013 Foto: SOŠ Rakovice

V sobotu kúpeľné mesto ožilo kvetinovou alegóriou. Študenti Strednej odbornej školy v Rakoviciach si pre tento rok pripravili alegorický voz v téme známych kreslených postavičiek z rozprávky Včielka Maja. Na výrobu postavičiek a celej kompozície sa použilo približne 20 kg kukurice, 10 kg slnečnicových semienok. Kvetov sa použilo približne 100 litrov lupeňov. Celý jeden kostým vážil asi 30 kg.
Andrea Holekšá Foto: SOŠ Rakovice

„Najkrajšie momenty boli, keď nám ľudia aplaudovali a nahlas nás povzbudzovali: Ste výborní, ste veľmi šikovní, toto je najkrajší voz“, prezradila majsterka odborného výcviku Bc. Galina Vatrtová. Hlavne deťom sa páčili postavičky, tie im mávali, posielali bozky a imitovali pokusy o lietanie.
Porota nakoniec rozhodla a škole udelila tretie miesto. Študenti si prevzali cenu od primátora mesta Piešťan, Ing. Remo Ciccutu.

Ing. Zuzana Bučková, SOŠ Rakovice

Téma TASR